Po horúcom lete je potrebné dopriať klimatizácii dobrý servis a je potrebné vyčistiť vonkajšie jednotky. Všetci chcú mať spoľahlivo fungujúcu klimatizáciu. Môžete si vychutnať chladiace efekty konštantnej teploty v interiéri a vyťažiť čo najviac tepla, keď ste pripravení ísť von a vychutnať si to. Nie všetci však využívajú výhody svojich klimatizačných jednotiek – alebo aspoň nie toľko, koľko by mohli byť. Ak jednotky nie sú správne udržiavané a opravované, nebudú pracovať tak efektívne, ako by mali. Preto odporúčame pravidelnú údržbu a prečo ponúkame aj ďalšiu možnosť hlbokej čistiacej služby.

V čom spočíva servis a údržba?

Rovnako ako u všetkých strojov, pravidelné kontroly sú nevyhnutné pre bezproblémovú prevádzku. Odporúčame každoročne každú šesťmesačnú prevádzku – alebo skôr, ako začnete používať klimatizačnú jednotku na chladenie v lete a pred začatím používania na zohrievanie v zime. Ak prevádzkujete klimatizáciu, potom je šesťmesačná kontrola minimálne obdobie odporúčania údržby. Informácie o správnej frekvencii pre vaše jednotky nájdete v príručke výrobcu.

Kontrola údržby a servisu:

Vyčistite alebo vymeňte filtre. Pre náročné pracovné jednotky je štvrťročná kontrola a zmena ešte lepšia, aby sa zabezpečila hladšia práca a vyššia účinnosť.

Čistenie cievok a ventilátorov. Bude rýchlo zbierať nečistoty a prach, čo môže viesť k potenciálnemu prehriatiu a preťaženiu vašich jednotiek. Toto je obzvlášť dôležité pre vonkajšie kondenzátorové jednotky, ktoré môžu zbierať aj nečistoty, listy a vetvičky z okolitých stromov.

Skontrolujte jednotku, či nie sú znázornené známky prevádzkového opotrebenia, poškodenia cievky a možných únikov chladiva. Ak sa vyskytne problém s podozrením na problém, odporúča sa poplach alebo tlakový test, aby sa mohla uskutočniť úplná diagnostika.

Hlboké čistenie je o krok ďalej, ako pravidelná kontrola údržby. Odporúča sa najmä pre jednotky, ktoré sú staršie, neboli prevádzkované alebo servisované na chvíľu, alebo pre nových zákazníkov, ktorí podstúpia prvý servis s nami, hlboká čistota bude robiť nasledovné:

 

Vyčistite rebrá všetkých ventilátorov, aby ste odstránili akékoľvek nahromadenie prachu a nečistôt.

Odstráňte všetky panely a odvzdušňovacie kryty, aby ste vyčistili a odstránili skryté nečistoty a prach. Často nájdeme malé zvieratá, ktoré sa vyhĺbili do jednotiek a postavili svoje hniezda, pretože sú v zime teplejšie ako vonku.

Vypláchnite cievky a rúry, aby ste odstránili akékoľvek nahromadenie špiny, špiny alebo plesne.

Cievky budú čistené a dezinfikované. Tam, kde sa môžu ohýbať, čo nie je nezvyčajné, pretože sú vyrobené z hliníka, budú narovnávané alebo odporúčané, aby boli vymenené, aby umožňovali priechod vzduchu cez systém.

Skontrolujte a vyčistite všetky kanály a rúry, aby ste odstránili prach a špinu.

Skontrolujte vonkajšie jednotky a hlboké vyčistenie, aby ste odstránili akékoľvek nahromadenie prachu, listov alebo iných nečistôt.

Či už ide o pravidelnú kontrolu a servis, ktorý potrebujete, alebo o hlbšie čistenie – alebo ak si nie ste istí, čo je pre váš systém najlepšie – kontaktujte náš tím odborníkov v spoločnosti klimachlad.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *