Klimatizácie nástenné – split

Klimatizácie nástenné – split patria medzi najuniverzálnejšie a celosvetovo najpoužívanejšie systémy . Pri ich inštalácii obvykle nie je potrebné vykonávať žiadne rozsiahle stavebné úpravy. Predurčené sú hlavne na vychladzovanie menších priestorov ako sú byty, kancelárie, malé prevádzkárne a podobne. Vyznačujú sa nízkou spotrebou elektrickej energie a vysokou účinnosťou.

Klimatizácie nástenné – split výhody a nevýhody

Klimatizácie nástenné – split majú proti mobilným klimatizáciám množstvo výhod. V prvom rade majú výrazne nižšiu spotrebu elektrickej energie, obzvlášť zariadenia typu inverter.  Nástenné klimatizácie mono-split dokážu vychladiť miestnosť výrazne rýchlejšie ako mobilné klimatizácie už len z toho dôvodu, že nepotrebujú mať pootvorené okno, ktorým uniká z miestnosti chladný  vzduch. V neposlednom rade, u nástenných klimatizácií je tá časť klimatizácie ktorá sa zahrieva (tzv. kondenzátor) umiestnená vonku a z toho dôvodu nezahrieva vychladený vzduch v miestnosti.

Takže, keď si to zhrnieme, nástenné klimatizácie sú tichšie a vychladia miestnosť rýchlejšie pri nižšej spotrebe elektrickej energie. Vyššie rady bývajú vybavené rôznymi pokročilými funkciami ako je napríklad ionizátor alebo filter vzduchu, časovač, ovládanie cez WiFi  a podobne. Mobilné klimatizácie sú skvelým riešením ak sa ocitnete v situácii že potrebujete  zabezpečiť chladenie rýchlo a s minimálnymi vstupnými nákladmi, ale v rámci dlhodobejších riešení sú všetky výhody na strane nástenných klimatizácií.

Určitou nevýhodou nástenných klimatizácií mono-split je proti mobilným klimatizáciám vyššia nadobúdacia cena a nutnosť odbornej montáže. V období horúčav je určitou nevýhodou aj skutočnosť že väčšina firiem ktoré vykonávajú odbornú montáž má zaplnený objednávkový kalendár na dlhé obdobie dopredu.

Nástenné klimatizácie predstavujú moderný a efektívny spôsob, ako vytvoriť v domácnosti príjemnú klímu počas celého roka. Klimatizácia chladí, alebo naopak v prípade potreby ohrieva vzduch. Nástenné klimatizácie sú vhodné do každej miestnosti v dome či byte. V našej ponuke nájdete nástenné klimatizácie, svetových značiek ktorých kvalita je overená mnohými spokojnými zákazníkmi. Pri  výbere klimatizácie Vám radi poradíme s dôverou nás môžete kontaktovať pomocou kontaktného formulára alebo na telefónnom čísle 0915 723 124.