Keď je chladno vonku, očakávame, že naše klimatizácie nás udržia v teple v interiéri. Ale keď sa dostane tak výnimočne zima, ako to urobil počas nedávnych extrémnych poveternostných podmienok, dokonca aj najlepší systém klimatizačný  môže potrebovať pomocnú ruku, aby zostal efektívny. So zima, ktorá ešte nie je úplne zatiaľ, tento mesiac sa pozrieme na to, ako môžete pripraviť a ochrániť systém HVAC tak, aby vás nedovolil, keď to najviac potrebujete.

 

Ako je naša klimatizácia ovplyvnená počasím

Počas chladného obdobia váš klimatizačný jednoducho pracuje silnejšie a dlhšie, aby udržal vnútornú teplotu na úrovni nastavenej termostatom. Pri okolitých teplotách pod nulou to znamená, že čas potrebný na dosiahnutie tejto teploty a na opätovné zapnutie, aby sa udržala konštantná, bude znížená. Takže klimatizácia zapína teplo častejšie. Zatiaľ čo to nemá vplyv na efektivitu vášho systému, znamená to, že vaše účty budú vyššie, pretože pracuje dlhšie. Ďalšou otázkou, ktorá môže vzniknúť, je nahromadenie ľadu alebo potrubia zmrazujúce akékoľvek jednotky, ktoré sú vonku alebo sú vystavené prvkom akýmkoľvek spôsobom.

 

Čo robiť:

Ak chcete zachovať účinnosť na najvyššej úrovni, uistite sa, že sú vaše filtre čisté a v prípade potreby ich nahraďte, aby sa zabezpečila hladká prevádzka. Chráňte všetky jednotky, ktoré sú vonku tým, že nad nimi zakryjete kryt alebo dokonca ich obklopíte vo voľne stojacom prístrešku, ktorý zabráni nárastu ľadu na skutočnej jednotke. Používajte iba materiály, ktoré sú “priedušné”, aby sa zabránilo vytváraniu kondenzácie – t. J. Nepoužívajte plachty alebo plastové fólie – a dbajte na to, aby vzduch mohol voľne prúdiť, aby sa zabránilo vzniku požiaru. Odstráňte akékoľvek nahromadenie ľadu rýchlo teplou vodou pred tým, ako sa zhorší. Odstraňujte aj sneh okolo vonkajších jednotiek, aby boli voľne prevádzkované. Dbajte na to, aby boli potrubia čistené pokrytím izolačným krytom.

 

Ako môže ovplyvniť klimatizácia vlhkosť

Vlhkosť je ďalším problémom, s ktorým môžete bojovať. Počas studených kúpeľov je vlhkosť zvyčajne omnoho nižšia, čo znamená, že váš systém HVAC potrebuje pracovať ťažšie na vykurovanie suchého vzduchu. To bude znamenať vyššie poplatky za energiu, pretože váš systém pracuje na zachovaní vnútornej teploty na konštantnej úrovni.

 

Čo robiť:

Realisticky nie je možné urobiť veľa, inak ako použitie zvlhčovača na zavedenie nejakej vlhkosti do vzduchu. Kompromisom je, že akékoľvek úspory energie z vášho systému HVAC budú kompenzované energiou používanou zvlhčovacou jednotkou. Pri vykurovaní menších priestorov môžete umiestniť misky vody umiestnené okolo kancelárskych priestorov ako alternatíva k zvýšeniu úrovne vlhkosti. Pri zachovaní čistoty filtrov sa tiež ubezpečte, že vaša jednotka funguje najefektívnejším spôsobom..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *