Dokonca aj bez extrémne vysokých teplôt, ktoré sme v tomto roku zaznamenali, môžu prísť bláznivé výkyvy počasia horúce aj studené. Väčšina z nás nepovažuje vysoké teploty na pracovisku za optimálne. Ak chcete udržať svoj tím produktívny, potrebujete prostredie, ktoré ponúka:

Dobré vetranie

Dokonca aj so všetkými oknami otvorenými, v horúcom letnom dni nebudete mať veľa vetrania, ak nie je žiadny vánok a žiadny vzduch prechádza cez kanceláriu. Udržujte svoj priestor dobre vetraný klimatizáciou a budete mať tím, ktorý je bdelý a produktívny skôr ako ten, ktorý sa cíti pomalý a snaží sa sústrediť.

Konštantná teplota

Ak sa teplota bude meniť, bude len malý okamih času, kedy sa dosiahne optimálny bod, keď nie je príliš horúci a / alebo príliš chladný, aby sa ľudia mohli zamerať na svoju prácu. Počas plytkého leta, ktoré môže byť tak skoro ráno alebo neskoro večer, že nikto nie je v kancelárii! Udržiavanie konštantnej teploty umožňuje ľuďom sústrediť sa na svoju prácu a byť produktívni bez toho, aby ste sa snažili nájsť chladnejšie miesto v kancelárii, pravidelne vyhľadávať studené nápoje alebo zmrzlinu na vychladnutie alebo rozptýlenie od toho, ako horúce a nepohodlné cítia.

Chladný priestor

Priestor, ktorý je dostatočne chladný na to, aby pracoval, je taký, že zamestnanci chcú byť. Vďaka tomu, že ponúkajú niekde, kde môžu uniknúť z horiaceho tepla, budú nielen šťastní, že tam budú, ale budú sa tiež sústreďovať na úloha po ruke. Chladnejší priestor je priestor, kde sa nepozerajú ventilátor ani otvorené okno na uvoľnenie tepla, čo znamená, že strácajú čas. To ich robí produktívnejšími. Tiež pôsobí ako posilňovač morálky, ak sú v príjemnom prostredí, nehovoriac o tom, že zamestnávatelia sa starajú o pohodlie a pohodu svojich zamestnancov. Zamestnávatelia majú povinnosť starostlivosti a neposkytujú vhodné prostredie pre ľudí, aby pracovali v rozpore s touto požiadavkou. Táto povinnosť starostlivosti musí tiež brať do úvahy tých, ktorí nemusia byť schopní telesnej hmotnosti, ktorí môžu byť na určitom lieku, a preto sú nepriaznivo ovplyvnení horúčavou, alebo tí, ktoré sú tehotné. Odovzdanie zamestnancov domov, pretože ich pracovné prostredie je nevhodné, vedie k strate príjmov a nešťastným zamestnancom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *