Parapetná klimatizácia

Ak je to jedna miestnosť, ktorú potrebujete chladiť, môže byť správnou voľbou okenná klimatizácia. Systém je tvorený jedinou jednotkou namontovanou na okennom parapete alebo otvorom v miestnosti, ktorá je špeciálne určená na to. Systém vyfúkne chladný vzduch dovnútra pri vysúvaní tepla vonku.

Prenosná klimatizácia

Prenosná klimatizácia je variant jednotného systému a pozostáva z mobilnej jednotky, ktorá je umiestnená  na podlahe miestnosti. Jednotka má hadicový ventil, ktorý odvádza výfukové teplo cez vonkajšiu stenu. Zatiaľ čo táto jednotka má tendenciu vystupovať a byť hlučnejšia ako iné. Jej prevádzka je tiež energeticky náročná.

Multi split klimatizácia

Typická pre byty a hotely, split systém klimatizácie sa skladá z dvoch jednotiek – jeden umiestnený vnútri a jeden vonku. Vnútorná jednotka obsahuje výparník a chladiaci ventilátor, zatiaľ čo vonkajšia jednotka obsahuje kondenzátor, kompresor a expanzný ventil. Na rozdiel od okien a centrálnej klimatizácie jednotka nevyžaduje špecializovaný slot a zaberá menej miesta ako okenné jednotky.

Centrálne klimatizácia

Centrálna klimatizácia je spoločná pre veľké, viacpodlažné budovy, kiná a ďalšie veľké priestory. Jedna centrálna klimatizácia je oveľa praktickejšia ako inštalácia jednotlivých jednotiek v každej miestnosti veľkej budovy alebo domu.

Centrálny systém cirkuluje chladiaci vzduch prostredníctvom systému napájacích a spätných potrubí, t.j. otvorov v stenách, podlahách alebo stropoch pokrytých mriežkami. Tieto kanály vysúvajú chladený vzduch z klimatizácie do domu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *