Výhody inštalácie novej klimatizačnej jednotky sa týkajú zvýšenej kapacity a energetickej účinnosti. Jeho nízka spotreba energie a emisie s nízkymi emisiami uhlíka v porovnaní s konvenčnými metódami vytvárajú veľmi nákladovo efektívnu investíciu.

Hoci výber správneho systému pre vaše potreby nie je vždy jednoduchý. To je dôvod, prečo sa klimachlad.sk ponúka rôzne dostupné systémy.

Split systémy – nástenná a kazetová

Ide o ideálny klimatizačný systém pre malé podniky, ako sú reštaurácie, krčmy a malé miestne obchody. Je tiež atraktívnym riešením pre komerčné nehnuteľnosti a malé maloobchodné predajne. Systém môže efektívne slúžiť vášmu priestoru a poskytnúť pohodlné prostredie.

Systém je relatívne nákladovo efektívnejší v porovnaní so systémom Multi split Systém však potrebuje dostatok vonkajšieho priestoru pre každú vnútornú jednotku.

 

Multi split

Multi split alebo centrálne klimatizačné systémy sú výhodné v komerčnom sektore. V závislosti od modelu je možné pripojiť až 9 vnútorných jednotiek k jedinej vonkajšej jednotke. Je to ideálne pre firmy, ktoré hľadajú centrálnu kontrolu nad viacerými vnútornými jednotkami. Tento systém je inštalovaný v reštauráciách, kanceláriách a malých centrách.

Tento systém poskytuje riešenie pre stredné podniky so závislosťou od klimatizácie pre vykurovanie a chladenie priestorov. Okrem toho je veľmi atraktívny, keď je obmedzený vonkajší priestor.

 

Systémy klimatizácie VRF / VRV

Klimatizácia VRF a VRV je systém odporúčaný pre veľké priestory, ako sú hotely, sklady, veľké budovy a centrá. VRF (variabilný prietok chladiaceho média) a VRV (variabilný objem chladiaceho média) znamenajú to isté. Daikin je pôvodný vývojár technológie VRV, ktorý je chránený výrobcom. Pre tento systém sa preto v tomto systéme označujú iné spoločnosti ako VRF.

Systém je veľmi efektívny a spoľahlivý. Umožňuje centrálnu kontrolu. Náklady na inštaláciu sú však vysoké.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *