Nákup nového klimatizačného systému je veľkým rozhodnutím. Tieto tipy pre nákup klimatizácie vám môžu pomôcť urobiť správnu voľbu, ušetriť energiu a peniaze.

Nerozhodujte sa pre najnižšiu ponuku, alebo naopak najdrahšiu ponuku. Musíte zistiť, čo za svoje peniaze dostanete.

Vyberte si klimatizáciu s predĺženou zárukou. Oprava napríklad kompresora je veľmi drahá záležitosť.

Nekupujte príliš veľkú klimatizačnú jednotku. Štúdie ukazujú, že jedna tretina až polovica domácich klimatizačných jednotiek nefunguje tak, ako by mali, pretože sú nadmerné. Príliš veľká klimatizácia sa zapína a vypína častejšie, ako by mala, a neodvlhčuje vzduch, ako menší systém. Zaplatíte viac, a spotrebujete viac energie čo zvýši vaše účty.  Nadmerná klimatizácia neznamená pre vás chladný komfort. Znamená to vyššie vstupné náklady, vyššie poplatky za elektrickú energiu a domov, ktorý je nepríjemný. Požiadajte svojho dodávateľa klimatizácie, aby vám poskytol výpočet zaťaženia pre váš dom.

Uistite sa, že klimatizácia má programovateľný termostat. To vám ušetrí v priemere stovky eur ročne.

Uistite sa, že konečné náklady zahŕňajú všetko. Nechcete, aby ste boli neskôr prekvapení doplnkami.

Zistite, kedy je čas na výmenu klimatizácie. Nečakajte, kým nebudete zúfalo ochladení svojho domu uprostred horúceho leta. Ak máte technikov, ktorí pravidelne udržiavajú váš klimatizačný systém, opýtajte sa technika, kedy budete musieť vymeniť klimatizačný systém.

Plánujte dopredu a nakupujte počas obdobia mimo špičky. Ak plánujete novú klimatizáciu počas obdobia mimo špičky, bude vaša práca v oblasti klimatizácie a klimatizácie jednoduchšia na plánovanie a môžete viac mimo sezóny.

Ak chcete vymeniť existujúcu klimatizačnú jednotku, musíte nahradiť celý systém vrátane vnútornej cievky a pece, aby ste dosiahli menovitú účinnosť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *