Aký je najlepší spôsob, ako udržať klimatizačný prístroj na špičkovej úrovni výkonu a účinnosti? To je správne: bežná údržba klimatizácie. Zatiaľ čo ročná údržba je skutočne dôležitá, existuje jedna údržbová povinnosť, s ktorou môžete pracovať samostatne a ktorá nemôže čakať na ročný servis. Je to výmena filtra vo vašej klimatizácii.

Iba pri použití čistého vzduchového filtra bude vaše klimatizačné zariadenie fungovať tak, ako by malo. Zaslúžite si nič menej ako to najlepšie, čo vám môže váš klimatizačný prístroj ponúknuť, a nepodarí sa zmeniť vzduchový filter podľa potreby – zvyčajne každé 1-3 mesiace. Majte na pamäti nasledujúce informácie a kontaktujte nás, ak máte akékoľvek otázky o tom, ktoré vzduchové filtre sa majú používať alebo ako ich dostať do a von z vášho systému.

Majte účty pod kontrolou

Vedeli ste, že znečistený vzduchový filter by potenciálne mohol zvýšiť váš poplatok za elektrinu o 10-20%? To skutočne dokáže zvýšiť náklady na letnú sezónu a veľmi jasne hovorí, že čisté vzduchové filtre stojí za investíciu. Tieto štandardné filtre sú úplne lacné a úspora energie, ktorú umožňuje čistý filter, je značná. Čím ťažšie bude váš systém pracovať, aby vyniesol vzduch cez vzduchový filter, tým viac energie spotrebuje. Prečo to nie je jednoduché? Zmena vášho vzduchového filtra podľa odporúčania / potreby vám umožňuje robiť práve to.

Udržujte vysokú kvalitu ovzdušia

Účel filtrov, ktoré sa inštalujú priamo do vášho systému, nie je naozaj zlepšiť kvalitu vzduchu vo vašom dome. Tieto filtre majú relatívne nízku hodnotu MERV (minimálna účinnosť) a sú naozaj na ochranu vašich zariadení, nie na kvalitu ovzdušia vo vašom dome. Môžete použiť určené, efektívnejšie filtre, ktoré vám pomôžu. Hovorí sa však, že špinavý filter vo vašom systéme môže vytvoriť toľko odporu prúdenia vzduchu, ktorý vzduch úplne vynechá, prechádza medzi medzerami medzi filtrom a rámom. To umožňuje, aby znečisťujúce látky vstúpili do systému a tiahli kvalitu vášho vnútorného ovzdušia.

Udržujte svoj domov pohodlný

Skutočnosťou je, že klimatizácia s veľmi špinavým vzduchovým filtrom jednoducho nebude robiť to najlepšie možné z hľadiska udržania pohodlia domova počas najhorúcejšieho roka. Znečistený filter môže viesť k prehriatiu, čo zase vedie k možnosti krátkeho cyklu. To stráca energiu a obmedzuje účinnosť vašej klimatizácie. Ľad sa môže vyvinúť na cievke výparníka kvôli zníženému prúdeniu vzduchu a to len zhoršuje záležitosti. Vykonajte správnu voľbu pre vaše pohodlie a pravidelne vymieňajte svoj filter.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *