Prečo si pre svoju domácnosť zvoliť klimatizáciu Toshiba?

Prečo si pre svoju domácnosť zvoliť klimatizáciu Toshiba? Spoločnosť Toshiba sa zaoberá výrobou klimatizácií viac ako 40 rokov. Výrobca klimatizácií Toshiba stanovuje nové štandardy v oblasti komfortu, jednoduchosti použitia, energetickej účinnosti a spoľahlivosti klimatizácie.  Klimatizácie Toshiba poskytujú vysoký výkon s vysokou účinnosťou.

Zvýšte svoje pohodlie dotykom tlačidla so systémom Toshiba Air Conditioning

Klimatizácie sú považované za jeden z najväčších strojárskych vynálezov 20. storočia. Keď chceme mať v miestnosti komfortnú teplotu, jednoducho zapneme klimatizačnú jednotku stlačením tlačidla na diaľkkovom ovládači. Klimatizácie sa časom stali štandardným spotrebičom vo väčšine domácností. Každá z nich je vlastne komplexný elektromechanický systém, výsledok takmer sto rokov inžinierskeho vývoja v oblasti chladenia, termodynamiky, ovládania a energetickej účinnosti.

Inverterová technológia Toshiba zabezpečuje, že sa elektrická energia, ktorú spotrebuje využije efektívne, pri akejkoľvek úrovni zaťaženia. Nie len pri vysokom výkone pri najvyšších teplotách. Inverterová klimatizácia Toshiba je správnou voľbou ak chcete byť šetrný k životnému prostrediu. Všetky invertorové modely klimatizácií Toshiba obsahujú náplň chladiva R410A a najnovšie R32, ktoré majú nulový negatívny vplyv na ozónovú vrstvu. Všetky nové modely sú vybavené pokročilým systémom prúdenia a filtrácie vzduchu, ktorá zabezpečuje lepšiu distribúciu vychladeného vzduchu po celej miestnosti.

Aký systém si vybrať?

Nástenné klimatizácie typu mono-split patria medzi najuniverzálnejšie a celosvetovo najpoužívanejšie systémy . Pri ich inštalácii obvykle nie je potrebné vykonávať žiadne rozsiahle stavebné úpravy. Predurčené sú hlavne na vychladzovanie menších priestorov ako sú byty, kancelárie, malé prevádzkárne a podobne. Vyznačujú sa nízkou spotrebou elektrickej energie a vysokou účinnosťou.

 

Nástenné klimatizácie typu mono-split – výhody a nevýhody

Nástenné klimatizácie typu mono-split majú proti mobilným klimatizáciám množstvo výhod. V prvom rade majú výrazne nižšiu spotrebu elektrickej energie, obzvlášť zariadenia typu inverter.  Nástenné klimatizácie mono-split dokážu vychladiť miestnosť výrazne rýchlejšie ako mobilné klimatizácie už len z toho dôvodu, že nepotrebujú mať pootvorené okno, ktorým uniká z miestnosti chladný  vzduch. V neposlednom rade, u nástenných klimatizácií je tá časť klimatizácie ktorá sa zahrieva (tzv. kondenzátor) umiestnená vonku a z toho dôvodu nezahrieva vychladený vzduch v miestnosti.

Takže, keď si to zhrnieme, nástenné klimatizácie sú tichšie a vychladia miestnosť rýchlejšie pri nižšej spotrebe elektrickej energie. Vyššie rady bývajú vybavené rôznymi pokročilými funkciami ako je napríklad ionizátor alebo filter vzduchu, časovač, ovládanie cez WiFi  a podobne. Mobilné klimatizácie sú skvelým riešením ak sa ocitnete v situácii že potrebujete  zabezpečiť chladenie rýchlo a s minimálnymi vstupnými nákladmi, ale v rámci dlhodobejších riešení sú všetky výhody na strane nástenných klimatizácií.

Určitou nevýhodou nástenných klimatizácií mono-split je proti mobilným klimatizáciám vyššia nadobúdacia cena a nutnosť odbornej montáže. V období horúčav je určitou nevýhodou aj skutočnosť že väčšina firiem ktoré vykonávajú odbornú montáž má zaplnený objednávkový kalendár na dlhé obdobie dopredu.

Nástenné klimatizácie predstavujú moderný a efektívny spôsob, ako vytvoriť v domácnosti príjemnú klímu počas celého roka. Klimatizácia chladí, alebo naopak v prípade potreby ohrieva vzduch. Nástenné klimatizácie sú vhodné do každej miestnosti v dome či byte. V našej ponuke nájdete nástenné klimatizácie, svetových značiek ktorých kvalita je overená mnohými spokojnými zákazníkmi.

 

Nástenné klimatizácie typu multi-split

Nástenné klimatizácie typu multi-split sú určené pre chladenie bytov, rodinných domov, viacerých kancelárií a podobne. Skladajú sa z jednej vonkajšej jednotky a niekoľkých ( 2 až 5) vnútorných jednotiek.  Výhodou je nižšia obstarávacia cena a nižšie prevádzkové náklady ako pri použití viacerých mono-split klimatizácií.

Vnútorné jednotky sú samostatne ovládateľné pomocou diaľkového ovládača. Vyššie modely bývajú vybavené rôznymi pokročilými funkciami ako je napríklad ionizátor, WiFi ovládanie, prídavný filter vzduchu, riešenia na zabránenie množenia baktérií atd.

Výhodou klimatizácií multi-split je, že stačí namontovať jednu vonkajšiu jednotku a prevádzkové náklady sú nižšie ako v prípade dvoch klimatizácií mono-split. Vnútorné jednotky sa dajú osobitne ovládať s diaľkovým ovládačom. K vonkajšej jednotke sa dajú napojiť aj iné ako nástenné jednotky.

Nevýhodou je nutnosť použiť dlhšie potrubia, čo zvyšuje cenu montáže.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *