Prečo nechať montáž klimatizácie na odborníkov

Prečo nechať montáž klimatizácie na odborníkov. Ak sa chcete vo svojom dome cítiť príjemne aj počas letných horúčav, je jednou z možností montáž klimatizácie. Z rôznych dôvodov však odporúčame, aby ste inštaláciu klimatizácie zverili odborníkom.

 

Tu je niekoľko dôvodov, prečo je lepšie využiť na montáž klimatizácie služby odborníkov .  

Výber klimatizácie: Profesionál vám pomôže určiť ktorá klimatizácia je pre vaše podmienky ideálna. Skúsený odborník zohľadní mnoho skutočností, ako je veľkosť vašej domácnosti, váš rozpočet a  požiadavky na kvalitu vzduchu, určí najvhodnejšie umiestnenie vonkajšej aj vnútornej jednotky klimatizácie a podobne.

Redukcia vlhkosti: Ak máte vo svojej domácnosti zvýšenú vlhkosť vzduchu, je možné že sa vám začne vytvárať na stenách pleseň. Existencia plesní v domácnosti môže po čase začať obyvateľom spôsobovať zdravotné komplikácie. Odborník v oblasti klimatizácií vám môže odporučiť klimatizáciu s funkciou automatickej redukcie vlhkosti, ktoré bude vo vašej domácnosti udržovať optimálnu vlhkosť vzduchu. Aj v chladnejších miestnostiach domu sa môžete cítiť príjemnejšie keď vám v nich klimatizácia pomôže udržiavať optimálnu vzdušnú vlhkosť.

Kvalitný vzduch: klimatizačné jednotky starších typov ktoré sú mnoho rokov inštalované v domácnostiach alebo kanceláriách zďaleka nedosahujú energetickú účinnosť nových modelov klimatizácií. Nové modely klimatizácií dosahujú energetickú účinnosť až A+++ a súčasne zabezpečujú vysokú kvalitu vzduchu vďaka pokročilým systémom filtrácie vzduchu. Odborník vám dokáže pomôcť pri výbere jednotky klimatizácie, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

 

Nesprávna montáž klimatizácie

Ak montážou klimatizácie nepoveríte skúseného certifikovaného odborníka, je vysoká pravdepodobnosť že vás postretne jedna z týchto nepríjemností:

  • Nesprávne vytvorený odvod kondenzátu: Vyzerá to jednoducho, ale pravdou je, že nesprávne spravený odvod kondenzátu je najčastejším dôvodom servisu klimatizácií ku ktorému nás volajú. Nesprávne spravený odvod kondenzátu sa prejavuje tak, že kondenzovaná voda neodteká  potrubím odvodu kondenzátu ale vyteká do interiéru z vnútornej jednotky klimatizácie.
  • Oprava v takýchto prípadoch často krát nie je jednoduchá, a tým pádom je aj drahá.
  • Nesprávne umiestnenie jednotiek klimatizácie: Pri nesprávne umiestnenej vnútornej jednotke klimatizácie môže prísť k nesprávnej cirkulácii vzduchu v miestnosti, čo má za následok zníženie účinnosti klimatizácie. Takisto môžu byť vnútorná alebo vonkajšia jednotka umiestnené príliš blízko k stene alebo stropu, čo obmedzí prúdenie vzduchu jednotkou. Takéto umiestnenie takisto znižuje účinnosť klimatizácie, ale navyše má negatívny vplyv na životnosť.

Chyby pri vytvorení chladiaceho okruhu: Pri vytváraní chladiaceho okruhu je potrebné byť obzvlášť pozorný a dôsledný. Nepozornosť môže mať za následok netesnosť chladiaceho okruhu a tým únik chladiva zo systému alebo kontamináciu chladiva vzduchom nečistotami alebo vlhkosťou.

Ostránenie nedostatkov prípadne porúch spôsobených neodbornou montážou vás môže v konečnom dôsledku vyjsť drahšie ako montáž vykonaná certifikovaným odborníkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *