Chladné zimné obdobia môžu byť o niečo extrémnejšie ako naše letné počasie, nie je dôvod prehliadať žiadne problémy s klimatizačným systémom. Ak ignorujete akékoľvek príznaky problémov s domácim chladiacim systémom, môžete potencionálne riskovať vážne problémi s klimatizáciou.

Jedným znakom problémov je tvorba ľadu na vašom klimatizačnom systéme, hoci si možno najskôr myslíte, že to jednoducho znamená, že váš klimatizačný prístroj pracuje príliš efektívne. Nezabudnite, že klimatizácia nie je mrazničkou. Nielen to, že sa ľad rozvíja v systéme, neznamená, že chladí príliš dobre, ale v skutočnosti to znamená, že systém nie je v poriadku. Spoľahnite sa na servis klimachlad.sk  v oblasti opravy a údržby klimatizácii v Bratislave, Senci a okolí.

Prvá vec: odkiaľ prichádza voda?

Čo potrebujete, aby ste mali ľad? Voda samozrejme! Alebo aspoň vlhkosť. Vaša klimatizačná jednotka nepoužíva vodu pri jej prevádzke, takže nemôže tvoriť vodu, ktorá by bola potrebná na tvorbu ľadu. Vzhľadom k tomu, klimatizácia odvlhčuje vzduch ako beží.

Váš klimatizačný prístroj odparuje chladivo v odparovacej cievke, aby ochladil okolitý vzduch a prechádzal cez túto cievku. Keď k tomu dôjde, vlhkosť sa odťahuje zo vzduchu a kondenzuje na cievke. Pri správnej funkcii klimatizácia jednoducho vypúšťa túto kondenzáciu z vášho systému a vášho domova, keď kondenzácia klesne do zostavy odtoku kondenzátu. Prečo to niekedy zmrazí na cievke?

Znečistené filtre. Ak je vzduchový filter vo vašej klimatizačnej jednotke príliš znečistený, môže to obmedziť prúdenie vzduchu na taký bod, že cievka nie je schopná odoberať dostatok tepla zo vzduchu. Keď sa to stane, cievka je príliš studená a môže končiť zamrznutím kondenzácie, ktorá je na ňom.

Špinavá cievka. Ak je špirála špinavá, potom vrstva špiny izoluje samotnú cievku. To znemožňuje, aby cievka vytiahla dostatok tepla zo vzduchu, aj keď je dostatočné prúdenie vzduchu. Výsledný ľad len izoluje cievku, čím sa problém prehĺbi.

Netesnosť chladiva. V najhoršom prípade by ste mohli mať chladiacu kvapalinu v domácom chladiacom systéme. To je vážny problém, pretože je to odparovanie chladiva, ktoré umožňuje vášmu systému odstrániť teplo zo vzduchu na prvom mieste. Neúspešné tesnenie netesnosti a dobitie chladiaceho média môže viesť k prípadnému neodstrániteľnému poškodeniu vášho chladiaceho systému v domácnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *