Porucha termostatu klimatizácie

Porucha termostatu klimatizácie môže počas letných a zimných mesiacov viesť k výraznej nepohode majiteľov domov. Pre vlastníkov domov a bytov v Bratislave a okolí môže byť pre vysoké letné teploty pokazený termostat  mimoriadne nepríjemný.  Vyhnite sa tejto situácií pozorovaním prvotných príznakov. Tieto varovné signály vás môžu upozorniť na to že klimatizácia potrebuje opravu skôr ako sa problém zhorší.

Klimatizácia sa nedá spustiť

Príčinou poruchy môže byť chyba na elektrickej inštalácii, ktorá  môže spôsobiť že príde k nesprávnemu čítaniu teplôt a v prípade potreby kúrenia alebo chladenia.

V každom prípade, posúdenie týchto príznakov vyžaduje odborné znalosti servisného technika klimatizácií.

Klimatizácia sa nevypína

Ďalším možným príznakom poruchy termostatu je ak klimatizácia beží perfektne, ale po vychladení sa nevypne. Príčinou tejto poruchy opäť môže byť zlý kontakt na elektroinštalácii, alebo sa termostat nesprávne kalibroval a vysiela nesprávne pokyny do riadiacej jednotky klimatizácie.

Nepomohla výmena batérií v diaľkovom ovládači

Ak sa klimatizácia správa divne, môže sa stať že jediné čo je treba spraviť je výmena batérií v diaľkovom ovládači. Niekedy stačí odpojiť klimatizáciu na 10 minút od zdroja napájania a znovu zapnúť. V prípade že ani to nepomohlo kontaktujte nášho odborníka na servis klimatizácii v Bratislave.

V domácnosti sú rozdielne teploty

Ak sa v miestnostiach v dome alebo byte výrazne mení teplota, môže to byť znamením, že niečo nefunguje tak, ako by malo. Tieto teplotné posuny sa vyskytujú vtedy, keď termostat spína a zapína systém, keď to nie je potrebné. Výsledkom je, že v miestnostiach  ktoré sú viac vzdialené od centrálnej jednotky, nebude teplota korešpondovať s požadovanej teplotou pre danú miestnosť.

Klimatizácia nereaguje na zmenu nastavenej teploty

Jedným z príznakov, že termostat prestáva správne fungovať, je ak pri zmene nastavenia teploty sa nezmenení teplota v miestnosti, prípadne na zmenu nastavenia teploty klimatizácia vôbec nereaguje.

Ak máte podozrenie že vaša klimatizácia nefunguje správne, odporúčame Vám odpojiť klimatizáciu od zdroja elektrickej energie a zavolať servisného technika. Ďalším používaním klimatizácie ktorá nefunguje správne riskujete vážne poškodenie klimatizácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *