Klimatizácie obsahujú množstvo mechanických častí, ktoré prispievajú k ich efektívnej prevádzke.

Vzduchový filter – časť určená na zachytávanie prachu, vlasov a iných nečistôt. Je to taká jednoduchá časť, že niektorí ľudia to považujú za samozrejmosť. Ale nemali by! Ak vzduchový filter klimatizácie nezíska servis, môže to viesť k poruche klimatizácie a vyžadovať núdzové opravy.

Existujú dve hlavné veci, ktoré musíte urobiť ako majiteľ domu na udržanie bezpečného a účinného systému klimatizácie:

Pravidelne vymeňte vzduchový filter
Naplánujte profesionálnu údržbu klimatizcáei dvakrát ročne, raz na jeseň, raz na jar

Prečo sú filtre klimatizácie tak dôležité

Filter klimatizácie zachytáva kontamintany a chráni systém klimatizácie. Ak je filter zanesený, môže spustiť mnohé problémy, ktoré nakoniec spôsobia, že vaša klimatizácia úplne zlyhá.

V najhorších prípadoch sa samotný vzduchový filter môže zrútiť a spadnúť do vykurovacej skrine. Zanesený filter tiež zníži tok vzduchu, čo spôsobí, že vaša klimatizácia bude pracovať silnejšie. Vykurovacie teleso, ktoré robí svoju prácu, je vystavené zvýšenému riziku katastrofického zlyhania v dôsledku opotrebovaných častí.

Kedy by ste mali zmeniť vzduchový filter?

Skontrolujte vzduchový filter každý mesiac. Jednoducho vypnite klimatizáciu, odstráňte vzduchový filter a podržte ho na svetle. Ak svetlo nemôže prejsť cez filter, je čas vyčistiť alebo vymeniť. Čím viac používate klimatizáciu, tým častejšie budete musieť vymeniť filter.

Pamätajte si, že pri výmene vzduchového filtra skontrolujte, či šípky na filtri smerujú smerom k prúdeniu vzduchu (smerom k hlavnému telesu).

Zistite, ako vybrať správny vzduchový filter pre váš dom.

Ak sa stretnete s problémami s vaším vykurovacím systémom alebo klimatizáciou, obráťte sa na servis klimatizácie v Bratislave

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *