Čaro klimatizácie často považované za samozrejmosť, ale čoskoro budeme vedieť, aké dôležité je, keď sa klimatizácia pokazí  v horúcom dni. Aj keď všetky klimatizácie sú postavené tak, aby vydržali, je nevyhnutné, je dôležitý pravidelný servis klimatizácie. Je dôležité zabezpečiť, aby bola vaša klimatizácia bola pravidelne servisovaná, aby sa drobné problémy mohli ľahko odstrániť pred tým, ako sa stanú katastrofickými.

Servis klimatizácie

Pokiaľ ide o udržanie vášho klimatizačného systému v špičkovom stave, budete potrebovať pravidelný servisný plán. Pri pravidelných servisných prácach vydrží vaša klimatizácia oveľa dlhšie.

Plánovaná údržba

Každý majiteľ musí zabezpečiť plán údržby – jedinou premennou je, ako často chcete, aby sa vaša jednotka servisoval. Ak máte naozaj len svoje klimatizácie v horúcich letných mesiacoch, potom je servis ideálny každých 6 mesiacoch, ale ak používate klimatizačný systém každý deň, budete potrebovať štvrťročný plán.

Všimnite si problém

Aj napriek najlepšej servisnej práci  je bohužiaľ vždy malá šanca, že klimatizácia sa bude z akýchkoľvek dôvodov kaziť. To je dôvod, prečo je dôležité rozpoznať, či a kedy sa váš systém začne správať zvláštne a vykazuje známky problémov.

Už to nefunguje

Kľúčovým znakom opotrebovanej klimatizácie je, že si všimnete, že váš interiér nie je taký cool, ako zvyčajne. Môže to znamenať relatívne malý problém, ako je zablokovaný filter alebo závažnejší problém, akým je napríklad únik chladiva alebo poškodenie kompresora, kde by bola nevyhnutná okamžitá profesionálna kontrola.

Neobvyklý zápach

Ak vzduch, ktorý vaša jednotka vyčerpáva, začne mať zvláštny zápach, potom budete musieť zavolať odborníka, aby sa na vašu jednotku pozrel. Zápach by mohol byť známkou vlhkosti a baktérií,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *