Jar  prináša kvitnúce kvety, teplejšie počasie a bohatý život tam, kde sa pozriete. Bohužiaľ, jarné alergény a znečisťujúce látky sa objavujú častejšie, a ničia všetku zábavu.

Alergény sú antigény (molekuly, ktoré vyvolávajú imunitnú odpoveď v hostiteľovi), ktoré vykopnú, keď telo detekuje cudzieho útočníka. Alergény sa dostanú do svojho domu prostredníctvom vzdušných častíc prachu, plesní a pachov a výkalov rôznych zvierat a hmyzu.

Akonáhle alergény napadnú dom, nie je to príliš dlho, kým vy a vaši rodinní príslušníci postihnete, najmä tých, ktorí už majú problémy s dýchaním. Jarné znečisťujúce látky môžu spôsobiť nové príznaky, ako aj zhoršiť existujúce.

Ako zabrániť jarným alergénom a znečisťujúcim látkam

Dobre udržiavaná klimatizácia je známa  tým, že dramaticky znižuje škodlivé účinky alergénov, tak  že udržiava vnútornú vzdušnú atmosféru počas teplej jarnej sezóny. Krása správne fungujúcej klimatizácie spočíva v tom, že neustále recykluje a filtruje stály a kontaminovaný vzduch. Čím je lepšia vaša filtračná sústava, tým menej vzdušných kontaminantov sa musíte obávať.

Odstránenie existujúcich alergénov ako aj zabránenie vnikaniu nových alergénov do domu je nevyhnutné pre jarné udržiavanie klimatizácie

Zakúpte vysokokvalitné filtre

Je dôležité, aby ste si zakúpili kvalitný filter pece (minimálne MERV 8), aby ste udržali klimatizáciu a vnútorný vzduch čo najzdravší. Filter funguje ako prvá línia obrany proti znečisťujúcim látkam vo vzduchu. Uistite sa, že ste skontrolovali vzduchový filter každých 30 dní, aby ste zistili, či je potrebné ho vyčistiť alebo vymeniť. Nielen, že špinavý vzduchový filter zhoršuje kvalitu vzduchu v interiéri, ale tiež obmedzuje prúdenie vzduchu, čo vedie k mnohým prevádzkovým problémom. Ak je filter dostatočne znečistený, niekedy sa prístroj sám vypne, aby sa zabránilo ďalšiemu poškodeniu.

Zbavte sa vnútorného a vonkajšieho odpadu

Uistite sa, že vonkajší kondenzátor a okolité priestory sú čisté z hľadiska prachu a iných nečistôt. Udržiavanie čistého a čistého kondenzátora zvýši energetickú účinnosť a zabráni poruchám. Podobne skontrolujte oblasť okolo vášho vnútorného ovládača vzduchu. Tiež by sa mala vyčistiť a vyčistiť každú jar. Aj keď je dôležité pravidelne kontrolovať a čistiť vnútorné a vonkajšie jednotky klimatizácie.

Nezabudnite si naplánovať svoj servis klimatizácie pred prvou vlnou horúčav.

Čistite kanály a otvory

Vyčistite zásobník a vráťte mriežku najmenej dvakrát do roka, na jeseň a na jar. Jednoducho vysušte všetky otvory a vyčistite zvyšky nečistôt a prachu vlhkým handričkou. Ak môžete odskrutkovať mriežku, môžete vykonať dôkladnejšie čistenie vysávanie okolo vnútra.

Počas jarného čistenia okolo vetracích otvorov a registrov sa uistite, že nič neblokuje prúdenie vzduchu, ako sú koberčeky, nábytok a závesy. Navyše si pozrite do vzduchových kanálov pomocou funkcie blesku fotoaparátu.

Čistenie okolo vetracích otvorov a registrov je jednoduché jarné čistenie, ktoré zlepší kvalitu ovzdušia v interiéri a energetickú účinnosť.

Plánovanie profesionálnej údržby klimatizácie

Servis klimatizácie je nevyhnutný pre zachovanie záruky výrobcu a optimalizáciu komfortu a efektivity. Nečakajte, kým nebude neskoro! Najlepší čas naplánovať údržbu striedavého prúdu je pred tým, ako začnete, závisieť od toho. Ak budete čakať na najhorúcejší deň v roku, spoločnosti môžu byť zaplavené servisnými prácami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *