Nástenné klimatizácie mono-split

Nástenné klimatizácie mono-split patria medzi najuniverzálnejšie a celosvetovo najpoužívanejšie systémy. Pri ich inštalácii obvykle nie je potrebné vykonávať žiadne rozsiahle stavebné úpravy. Predurčené sú hlavne na vychladzovanie menších priestorov ako sú napríklad byty, kancelárie, malé prevádzkárne a podobne. Vyznačujú sa nízkou spotrebou elektrickej energie a vysokou účinnosťou.

Klimatizácia je zariadenie, kde chladivo, ktoré pričinením kompresora cirkuluje v chladiacom okruhu. Klimatizácia na jednej strane odoberá z prostredia teplo (vnútorná jednotka klimatizácie) a na druhej teplo odovzdáva (vonkajšia jednotka klimatizácie). Na rovnakom princípe fungujú tepelné čerpadlá, kde je to však obrátene. Teplo je odoberané z vonkajšieho prostredia a odovzdávané do vykurovacieho systému. Štandardné klimatizácie pozostávajú z jednej vonkajšej a z jednej až piatich vnútorných jednotiek.

Klimatizáciu s jednou vnútornou jednotkou nazývame aj split alebo mono-split, klimatizáciu s viacerými vnútornými jednotkami označujeme aj ako multi-split. Srdcom klimatizácie je kompresor, keďže je najhlučnejším komponentom klimatizácie, je umiestnený vo vonkajšej jednotke a ako sme už spomínali, jeho úlohou je zabezpečiť cirkuláciu chladiva. Vnútorné jednotky bývajú hlavne u vyšších modelov vybavené rôznymi pokročilými technológiami ako sú filtre ionizátory vzduchu, Wi-Fi ovládanie, a podobne. Väčšina klimatizácií v súčasnosti už dokáže vzduch nielen ochladzovať ale v prípade potreby si pomocou nej môžete v chladnejšom období aj prikúriť.

Nástenné klimatizácie mono-split

Nástenné klimatizácie mono-split majú proti mobilným klimatizáciám množstvo výhod. V prvom rade majú výrazne nižšiu spotrebu elektrickej energie, obzvlášť zariadenia typu inverter.  Nástenné klimatizácie mono-split dokážu vychladiť miestnosť výrazne rýchlejšie ako mobilné klimatizácie už len z toho dôvodu, že nepotrebujú mať pootvorené okno, ktorým uniká z miestnosti chladný  vzduch. V neposlednom rade, u nástenných klimatizácií je tá časť klimatizácie ktorá sa zahrieva (tzv. kondenzátor) umiestnená vonku a z toho dôvodu nezahrieva vychladený vzduch v miestnosti.

Takže, keď si to zhrnieme, nástenné klimatizácie sú tichšie a vychladia miestnosť rýchlejšie pri nižšej spotrebe elektrickej energie. Vyššie rady bývajú vybavené rôznymi pokročilými funkciami ako je napríklad ionizátor alebo filter vzduchu, časovač, ovládanie cez WiFi  a podobne. Mobilné klimatizácie sú skvelým riešením ak sa ocitnete v situácii že potrebujete  zabezpečiť chladenie rýchlo a s minimálnymi vstupnými nákladmi. Určitou nevýhodou nástenných klimatizácií mono-split je proti mobilným klimatizáciám vyššia nadobúdacia cena a nutnosť odbornej montáže.

Nástenné klimatizácie mono-split predstavujú moderný a efektívny spôsob, ako vytvoriť v domácnosti príjemnú klímu počas celého roka. Klimatizácia chladí, alebo naopak v prípade potreby ohrieva vzduch. Nástenné klimatizácie sú vhodné do každej miestnosti v dome či byte. V našej ponuke nájdete nástenné klimatizácie, svetových značiek ktorých kvalita je overená mnohými spokojnými zákazníkmi. Pri  výbere klimatizácie Vám radi poradíme. S dôverou nás môžete kontaktovať pomocou kontaktného formulára, na e-mailovej adrese info@klimachlad.sk alebo na telefónnom čísle 0915 723 124.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *