Nástenné klimatizácie multi-split

Nástenné klimatizácie multi-split sú určené pre klimatizovanie bytov, rodinných domov, viacerých kancelárií a podobne. Skladajú sa z jednej vonkajšej jednotky a niekoľkých ( 2 až 5) vnútorných jednotiek.  Výhodou je nižšia obstarávacia cena a nižšie prevádzkové náklady ako pri použití viacerých mono-split klimatizácií a samozrejme výhodou je aj to, že postačuje len jedna vonkajšia jednotka. Energetickú náročnosť pomáha znížiť kvalitné ovládanie s možnosťou denného a nočného nastavenia. Moderné klimatizácie sú vybavené inteligentnými senzormi, ktoré dokážu zaznamenať výskyt osoby v miestnosti a nasmerovať prúd vzduchu mimo nej. Takisto dokážu znížiť výkon jednotky, ak v miestnosti nikto nie je a tým zaistiť úspornejšiu prevádzku.

Vnútorné jednotky sú samostatne ovládateľné pomocou diaľkového ovládača. Vyššie modely bývajú vybavené rôznymi pokročilými funkciami ako je napríklad ionizátor, WiFi ovládanie, prídavný filter vzduchu, riešenia na zabránenie množenia baktérií a podobne. Veľkou výhodou multi-splitových klimatizácií je variabilita inštalácie – vnútorné jednotky môžu byť inštalované do stropného podhľadu, prípadne pod okenný parapet. U vyšších modelov výrobcovia dnes už bežne ponúkajú možnosť ovládania klimatizácie na diaľku pomocou mobilného telefónu alebo počítača prostredníctvom Wifi.

Nevýhodou týchto klimatizácií je podstatne zložitejšia inštalácia a tým aj jej vyššia cena. Na pripojenie viacerých jednotiek je potrebné použiť dlhšie potrubia, čo cenu montáže ešte zvyšuje . Cena za montáž sa vo všeobecnosti odvíja od náročnosti procesu montáže a dĺžky potrebného prepojovacieho potrubia.

Nástenné klimatizácie multi-split predstavujú moderný a efektívny spôsob, ako vytvoriť v domácnosti alebo na pracovisku príjemnú klímu počas celého roka. Klimatizácia chladí, alebo naopak v chladnejších obdobiach v prípade potreby ohrieva vzduch. Nástenné klimatizácie sú vhodné do každej miestnosti v dome či byte. V našej ponuke nájdete nástenné klimatizácie, svetových značiek ktorých kvalita je overená mnohými spokojnými zákazníkmi. Pri  výbere klimatizácie Vám radi poradíme. S dôverou nás môžete kontaktovať pomocou kontaktného formulára, na e-mailovej adrese info@klimachlad.sk alebo na telefónnom čísle 0915 723 124.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *