Multi-split klimatizácia je technika určená na ovládanie klimatizácie viacizbových bytov, kancelárií, súkromných domov, reštaurácií atď. Je vhodné na inštaláciu, keď bežná klimatizácia nie je schopná zvládnuť požadovaný výkon.

Všeobecné výhody multi-split klimatizácie:

• všestrannosť a možnosť kombinácie rôznych typov blokov (stenové, kazetové, podlahové, žľabové, stropné);

• výber zariadenia do interiéru a exteriéru (nepoškodiť fasádu, split systém je možné inštalovať na technický balkón);

• energetická účinnosť (invertorový typ systému bude nezávisle upravovať spotrebu energie podľa celkového zaťaženia);

• nízka hladina hluku (vibrácie a hluk možno znížiť umiestnením vonkajšej jednotky mimo obytného priestoru a v prípade potreby možno inštalovať vnútornú jednotku);

• samostatná mikroklíma miestnosti (diaľkový ovládač umožňuje nastaviť samostatnú teplotu, použiť iné časovače, režim zvlhčovania alebo ionizácie v každej miestnosti);

• jednoduchosť údržby (prítomnosť jednej externej jednotky si nevyžaduje veľkú pozornosť technických pracovníkov a veľa nákladov na prevenciu).

Multi-split klimatizácia je ideálna pre súkromné domy. Takáto klimatizácia dokáže ochladiť alebo vyhriať dom na požadovanú teplotu a odstrániť prebytočnú vlhkosť jedným tlačidlom. Výhodou takýchto modelov je estetický vzhľad, vysoká účinnosť a energetická efektívnosť (udržiavanie požadovanej teploty vykurovania a chladenia je produktívne v každej situácii vďaka presnej regulácii otáčok).

Jedným z dobrých príkladov multi-splitových klimatizácií môžeme nazvať Toshiba Seiya, ktorá má takmer tichú prevádzku (funkcia „Quiet“ zníži hladinu hluku vo vnútornej jednotke na 20 dB, čím zaistí pokojný spánok. „Silent“ bude znížiť hlučnosť vo vonkajšej jednotke na 4 dB, za čo sa vám susedia poďakujú). Jednotky majú viacstupňové systémy čistenia vzduchu, filter „IAQ“ neutralizuje vírusy a mikróby iónmi striebra, výmenník tepla pokrýva odnímateľný prachový filter a absorbuje všetky čiastočky mechanických nečistôt. Mimochodom, má aj samočistiacu funkciu, takže bude vždy suchý a čistý. Prídavný katechínový a uhlíkový filter eliminuje nepríjemné pachy. Takáto klimatizácia je spoľahlivá a odolná (systém je schopný automatického reštartu v prípade poruchy, je ľahké ju ovládať na diaľku cez Wi-Fi z tabletu alebo smartfónu.

Moderné split klimatizačné systémy plne ospravedlňujú pomer „cena-kvalita“. Vytvorí pohodlné podmienky na pobyt v dome pre všetkých členov rodiny!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *