Rovnako ako auto – alebo akýkoľvek iný stroj – je dôležité vykonať niektoré kroky preventívnej údržby, aby sa vaše klimatizačné zariadenie udržalo dlhšie a pracovalo s vysokou účinnosťou. To bude znamenať, že váš dom je ľahšie udržiavať v pohode a dokonca vám môže ušetriť peniaze na vaše účty za elektrickú energiu, pretože klimatizácia nebude musieť pracovať tak ťažko, aby urobila svoju prácu.

Všeobecné tipy na údržbu

Prvým z nich je rozprašovanie schváleného antibakteriálneho roztoku na všetky komponenty vášho klimatizačného zariadenia. Patria sem filtre, cievka, odkvapkávač a odkvapkávačka. To zabráni baktériám a plesni k vzniku vo vašom klimatizačnom systéme, čo zase zabráni vám a vašej rodine vdychovať vzduch nebezpečný vzduch.
Druhou menšou úlohou, ktorú by ste mali urobiť, je krátke čistenie kanálov poklesu jednotky. čistič drôtov alebo rúrok urobí trik, pretože všetko, čo sa pokúšate urobiť, je odstrániť akékoľvek  upchatie alebo prekážky, ktoré môžu znížiť schopnosť jednotky odvlhčovať vzduch, ktorý prechádza cez ňu.
Tretím krokom je jednoducho dať vonkajšiemu obalu obidvoch komponentov rýchle zotretie. To nebude mať veľký vplyv na celkovú účinnosť vašej jednotky, ale kto chce prachový klimatizačný prístroj? Je to nevzhľadné a prach vo vzduchu nie je dobrý pre vaše zdravie; ľudia s alergiami môžu byť na takýto prach citlivejšie.

Profesionálne čistenie

Čistenie klimatizačného zariadenia nie je príliš zábavné a radšej by ste trávili čas inak, aby ste sa počas  víkendu dostali von a nie starať sa o čistenie. Takže potom je dobré zvážiť profesionálne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *