Klimatizácia je typ zariadenia na výmenu tepla, ktoré prenáša energiu z jedného miesta na druhé, zvyčajne z interiéru vášho domu do vonkajšieho prostredia


Predtým, ako boli vynájdené klimatizačné jednotky, ľudia sa ochladzovali veľkými kúskami ľadu. Táto základná metóda chladenia málokedy dokončila svoju prácu a bola zjavne nepohodlná, pretože to nevyžadovalo iba veľa miesta, kompromisom pri všetkom chladení bola kondenzovaná voda.

Kvapalná voda je tiež súčasťou moderných klimatizačných zariadení, ale jej dopad sa dá minimalizovať presmerovaním toku tekutiny na vhodné miesto pomocou.


Výmena vzduchových filtrov

Klimatizácia, ktorá neochladzuje vašu izbu, je problémom. Bežným riešením je výmena filtra a čistenie kondenzátora. Ak tieto dve riešenia problém neodstránia, je čas privolať servis klimatizácie.

Vzduchové filtre chránia cievky výparníka

Vaša klimatizácia musí mať vždy filter, ktorý sa bežne nachádza vo vnútri jednotky. Filter je prvou obrannou líniou vášho klimatizácie a je samozrejmé, že je veľmi dôležité ho často čistiť. Ak vzduchový filter nečistíte správne, prachové častice sa nakoniec dostanú do cievok výparníka.


Vaša klimatizácia hrá rolu v zdraví

Mnoho majiteľov domov nevie, že ich klimatizácia má vplyv aj na ich zdravie.

Platí to pre klimatizácie, ktoré sú zastarané alebo neboli podrobené pravidelnej údržbe od servisu klimatizácie v Bratislave. Najbežnejším vinníkom sú špinavé vzduchové kanály, ktoré majú viditeľný rast plesní a hromadenie prachu.

Vo vnútri klimatizácie sa vytvára kondenzácia, ktorá podporuje ideálne podmienky na vývoj plesní. Ak zostane na ich vlastných zariadeniach, táto forma sa začne rozširovať do iných oblastí vášho domu. Bežným znamením, že váš dom bol napadnutý plesňou, je to, keď vo svojich izbách začnete zbierať vôňu špinavého zápachu ponožky.


Únik z kanálov

Ak vaša klimatizácia nefunguje tak, ako by mala, môže byť vaša jednotka ovplyvnená únikom potrubia. Tento pomerne častý problém sa podceňuje, ale často to môže viesť k 40% -nému nárastu vo vašich účtoch za elektrinu. Normálne chladiace operácie pre vás začínajú stáť veľa peňazí. Bežným riešením je zabezpečiť, aby vonkajšie potrubia boli dobre izolované

Čistenie cievok

Cievky sú tenké kúsky kovov, ktoré väčšina majiteľov domov nedokáže vyčistiť. Je to preto, že na ich čistenie sú potrebné znalosti a špeciálne vybavenie. Cievky hrajú kľúčovú úlohu pri chladení miestnosti tým, že pomáhajú pri kondenzácii pri chladení. Ich schopnosť chladiť je ovplyvňovaná prachovými časticami, takže sa uistite, že ste pravidelne zabezpečili pravidelný servis klimatizácie v Bratislave.

Hodnotenie energetickej účinnosti vašej jednotky

Moderné klimatizačné zariadenia majú hodnotenie energetickej účinnosti (EER), ktoré používateľom pomáha posudzovať, ako jednotka pracuje v ich špecifických podmienkach. Ak žijete v suchom podnebí, je dôležité skontrolovať cievku vnútorného výparníka a uistiť sa, že má vyšší prietok vzduchu. Ak žijete vo vlhkom podnebí, uistite sa, že jednotka má nižší prietok vzduchu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *