Či už prerábate svoj existujúci priestor alebo začínate od začiatku, získanie špecifikácií klimatizácie hneď od začiatku nielenže zabezpečí, že získate ten správny systém pre vaše potreby, ale môže vás tiež neskôr ušetriť z potenciálnych problémov. Tento článok v mesiaci ponúka stručný návod na najdôležitejšie veci, ktoré treba mať na pamäti pri určovaní nového alebo modernizovaného klimatizačného systému pre vašu firmu.

 

Komfortné chladenie a vykurovanie

Kľúčovým prvkom vášho systému by malo byť pohodlie vašich zamestnancov a zákazníkov. Ak je váš zamestnanec teplý v zime a chladný v lete, bude produktívnejší a strávi menej času vrstvenie hore alebo dole a hľadanie inovatívnych spôsobov, ako získať správnu teplotu; ak blokujú vetracie otvory alebo otvárajú okná, narúša sa systémovým termostatom, čo vedie k neefektívnemu systému. Zvážte, či je väčšia pravdepodobnosť, že budete potrebovať vykurovanie nad chladením alebo naopak, alebo či očakávate, že ich budete potrebovať na rovnakom základe.

 

Kontrola kvality ovzdušia

Bez ohľadu na kvalitu vášho podnikania je dôležitá pozornosť. Úrady budú mať ozón a iné znečisťujúce látky, ktoré sa uvoľňujú z kopírovacích strojov a tlačiarní, zatiaľ čo priemyselné priestory, ako napríklad sklady a továrne, môžu mať zložitejšie chemikálie, ako napríklad prchavé organické zlúčeniny z farieb a rozpúšťadiel. Váš klimatizačný systém musí byť schopný zvládnuť veľkosť priestoru, ktorý máte, rovnako ako typy znečisťujúcich látok, ktoré sa v ňom vyskytujú.

 

vzduchovody

Kritickou súčasťou každého systému musí byť potrubie vhodné pre systém, ktorý inštalujete. Ak inovujete klimatizačný systém, možno budete musieť vylepšiť aj vaše vedenie. Pri novostavbách by ste mali zvážiť vytvorenie rezervy na budúci rast alebo modernizáciu, aby ste sa neskôr vyhli drahým zmenám. Ak sa zaoberáte konkrétnymi chemikáliami alebo sa nachádzate v oblasti, ktorá trpí špatnou kvalitou vonkajšieho ovzdušia, môže byť potrebné prispôsobiť konštrukciu vášho vedenia a umiestnenie vniku vzduchu a dymovodov.

 

Požiadavky na údržbu

Každý systém si bude vyžadovať pravidelnú údržbu, aby udržal jeho prevádzku efektívne a dobre. Skontrolujte, ako často budete musieť zmeniť filtre alebo spustiť plnú službu – to sa môže líšiť v závislosti od záruky výrobcu – pretože budú súčasťou vašich mesačných a ročných účtov údržby.

 

náklady

Rovnako ako pri akýchkoľvek veľkých výdavkoch, náklady sú dôležitým faktorom. Maximalizujte efektívnosť pri minimalizácii nákladov pomocou skúseného odborníka na klimatizáciu, ktorý dokáže zaistiť, že váš systém je energeticky úsporný a nákladovo efektívny pri splnení vašich špecifikácií. Za dobrú investíciu do systému, ktorý je na vrchole vášho rozpočtu, stojí za to, najmä ak plánujete rozšíriť svoje podnikanie v blízkej budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *