Nemôžete vydržať myšlienku prehltnutia sa v ďalšom lete bez klimatizácie? Alebo triasť cez ďalšiu zimu? Je načase, aby ste klimatizáciu dostali a náš jednoduchý sprievodca je navrhnutý tak, aby vám pomohol vybrať si tú, ktorá je pre vás ideálna. Mali by ste sa rozhodnúť pre Split System alebo kazetový systém? Čo je najlepšie pre váš typ domu? A čo je to Multi-Split systém?

Či už chcete chladiť iba niekoľko miestností, alebo chcete mať dokonalú kontrolu nad svojím klimatickým prostredím, urobíme z neho dokonalý systém klimatizácie.

Tu sú tri hlavné typy klimatizačných riešení, z ktorých si môžete vybrať.

1. Spli klimatizácie

Split systémy sú ideálne pre:

Vykurovanie a chladenie jednotlivých miestností vo vašej domácnosti
Kompaktné priestory

Čo je to Split systém? Jednoducho povedané, Split System Klimatizácia je určená pre jednotlivé oblasti vo vašej domácnosti. Napríklad môžete chcieť klimatizovať detskú izbu, alebo možno aj hlavnú obývaciu izbu, v ktorej robíte väčšinu zábavy. Alebo možno aj vlastnú spálňu, pre tie vlhké noci. So systémom Split je kompresor inštalovaný mimo vášho domu a jednotka, ktorá prechádza vzduchom do domu, je buď diskrétne namontovaná na stenu alebo kompaktná podlahová jednotka.

Aké sú výhody rozdeleného systému?
Existujú dva hlavné prínosy.

Prvým je, že Split systém je ekonomickejší ako iné typy klimatizačných systémov, pretože kupujete a inštalujete len jednu jednotku naraz a spotrebujete menej energie ako niektoré iné systémy.

Druhou výhodou Split systému je, že vám umožní vybrať si izby, ktoré chcete klimatizovať.

2. Rozdelené klimatizačné riešenia – multi split klimatizácia

Systémy Multi Split sú ideálne pre:

Vykurovanie a chladenie do 5 izieb
Domy s obmedzeným priestorom pre klimatizáciu
Ak chcete ovládať teploty v miestnosti individuálne

Čo je to Multi Split System? V každej rodine alebo páre je vždy niekto, kto miluje izbu, aby bol ľadovo studený. A tam sú tí, ktorí chcú pohodlie bez chladu. Klimatizácia s viacerými segmentmi vám umožňuje prevádzkovať viac klimatizačných zariadení len s jedným vonkajším kompresorom, čím získate nezávislú reguláciu teploty v každej miestnosti. Môžete si vybrať, ktoré miestnosti a typ vnútornej jednotky pre každú miestnosť. Teraz je to viacero možností!

Aké sú výhody systému Multi Split?
Existujú tri hlavné výhody.

Po prvé, je to pohodlné, hospodárne riešenie pre vzduch, ktoré umožňuje maximálne pohodlie s minimálnymi prevádzkovými nákladmi, pretože môžete vykurovať alebo chladiť miestnosti presne tak, ako potrebujete.

Po druhé, s jednou vonkajšou jednotkou si môžete vybrať až 5 rôznych druhov vnútorných jednotiek, ktoré vyhovujú každému zariadeniu izieb. Vyberte si z nástenného, ​​potrubného pripojenia, stropného zavesenia na podlahu alebo jednotky kazetového typu.

Po tretie, samostatné kontroly vám umožňujú prispôsobiť a kontrolovať klímu v každej miestnosti, takže všetci sú šťastní.

3. Kazetové klimatizácie

Kazetové klimatizácie sú ideálne pre:

Vykurovanie a chladenie celého domu
Keď chcete diskrétny vzhľad spolu s maximálnym komfortom

Ak chcete, aby bol celý domov komfortnou zónou, kazetové klimatizácie sú vaše riešenie klimatizácie typu všetko v jednom. Stačí diskrétne umiestnená vonkajšia jednotka a vnútorná jednotka skrytá vo vašom strope alebo pod podlahou, s flexibilným potrubím rozvádzajúcim upravený vzduch cez vetracie otvory v celom dome.

Aké sú výhody systému?
Existujú štyri hlavné výhody.

Po prvé, máte možnosť nainštalovať  kazetovú klimatizáciu do nového domova alebo ho môžete prispôsobiť tak, aby vyhovoval vašim existujúcim.

Po druhé, neviete, kde sa nachádza – vo vašom dome sú viditeľné iba ovládače a mriežky a všetky technológie sú skryté, je to najtichší zo všetkých riešení klimatizácie.

Po tretie, klimatizovaná vzduchotechnika nielenže zlepší váš životný štýl, ale výrazne zvýši hodnotu vášho domova.

V neposlednom rade si môžete vychutnať flexibilitu na vykurovanie alebo chladenie každej miestnosti a môžete zónu ovládať váš domov, aby ste maximalizovali energetickú účinnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *