Technik spoločnosti klimachlad.sk vykoná servis klimatizácie, aby sa majiteľ domu mohol spoľahnúť horúce dni v príjemnom prostredí. Ak prestane klimatizácia fungovať uprostred leta, môže to narušiť pohodlie, narušiť pracovné plány a je to tiež neplánovaný výdavok.

Čo robiť, ak vaša klimatizácia náhle prestane chladiť. Pred chvíľou sa zdalo, že všetko funguje dobre, ale teraz fúka klimatizácia teplý vzduch, alebo vôbec nefunguje. Prinášame vám niekoľko tipov na riešenie problémov, pred tým, ako zavoláte servisného technika.

  1. Skontrolujte nastavenia termostatu. Možno boli zmenené nastavenia termostatu. Ak bývate s ľuďmi, ktorí by sa chceli s nastaveniami vyrovnať, je pravdepodobné, že niekto náhodne alebo zámerne zmenil nastavenia. Uistite sa, že je termostat nastavený na chladný a teplota je nastavená na pohodlnú úroveň.
  2. Nainštalujte nové filtre. Nadmerne znečistené vzduchové filtre môžu blokovať prúdenie vzduchu a spôsobiť zamrznutie cievok a neschopnosť ochladiť vzduch. Ak chcete vymeniť filtre, vypnite klimatizáciu. Nezabudnite vymeniť vzduchové filtre aspoň každé tri mesiace. Táto ľahká údržba pomôže zabezpečiť maximálnu životnosť vašej klimatizácie.
  1. Vyčistite kondenzátor. Vypnite klimatizáciu na ističi. Uistite sa, že všetky komponenty klimatizácie sú vypnuté. Potom sa kondenzátor, ktorý sa nachádza vonku, zalepí. Držte hadicu asi štyri palce od stroja a pomocou pomalého zdvíhania nahor a nadol vyčistite všetky nečistoty. Na spodnej strane stroja by ste mali vidieť hnedú znečistenú vodu. Vypnite klimatizáciu na hodinu. Zapnite napájanie. Nastavte termostat na teplotu okolia a potom ho každú hodinu znižujte v krokoch po štyroch stupňoch. Ak to vráti dom na príjemnú teplotu, pravdepodobne ste problém vyriešili.
  2. Obráťte sa na profesionálneho technika. Ak vaša klimatizácia stále nefunguje správne, musíte zavolať odborníka. Servis klimatizácie v Bratislave, Senci a okolí zabezpečí spoločnosť klimachlad.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *