Udržiavaná klimatizácia Vám šetrí peniaze – šetrite svoje zarobené peniaze s klimatizáciou v bezchybnom stave.

Udržiavaná klimatizácia Vám šetrí peniaze, servis klimatizácie doma, alebo v kancelárii je rovnako dôležitý ako údržba automobilu. Ľudia si často neuvedomujú, do akej miery má údržba klimatizácie vplyv na náklady na prevádzku, ale aj vaše zdravie. Správne nastavenie klimatizácie servisnými pracovníkmi zaručí, že váš klimatizačný systém bude pracovať efektívne, a tým vám ušetrí peniaze. Zvýšením efektívnosti klimatizácie získate dodatočné výhody tým, že dosiahnete dokonalú úroveň pohodlia.

Bytové klimatizácie, podobne ako klimatizácie v aute by mali byť vyčistené minimálne jeden krát za rok, najlepšie po sezóne. Ak sa však klimatizácia používa v prostredí kde sa pohybujú domáce zvieratá, alebo v prostredí s vyšším výskytom prachu, je potrebné klimatizáciu čistiť častejšie. Znečistený filter totiž obmedzuje prietok vzduchu cez klimatizáciu čo znižuje jej chladiaci výkon. Ak nastane taká situácia klimatizácia spotrebuje na vychladenie miestnosti oveľa viac elektrickej energie. Zanesenie filtra klimatizácie ďalej negatívne vplýva aj na celkovú životnosť zariadenia z dôvodu zvýšeného zaťaženia kompresora.

Čo môžete spraviť sami

Aj tá najlacnejšia klimatizácia obsahuje základný filter. Tento filter zachytáva najhrubšie nečistoty, ako je prach, zvieracia srsť a podobne. Tento filter chráni výmenník tepla pred zanesením, nájdete ho pod krytom klimatizácie, obvykle je možné ho jednoducho demontovať a umyť pod tečúcou vodou. Postup nájdete v návode na používanie klimatizácie.

Servis klimatizácie

Vyčistiť filter klimatizácie si môžete sami aj niekoľko krát do roka, to ale čo sa týka servisu klimatizácie zďaleka nie je všetko. Kontrolu, vyčistenie a dezinfekciu výmenníka, kontrolu elektroinštalácie, kontrolu tesnosti chladiaceho okruhu a zmeranie prevádzkových veličín už nechajte radšej na odborníkov.

 

Naplánujte si pravidelný servis klimatizácie, znížite svoj účet za elektrickú energiu a  predchádzajte poruchám spôsobeným nesprávnym fungovaním systému. Či už potrebujete základnú údržbu klimatizácie, alebo chcete nastaviť dlhodobý plán servisu, naši technici vám radi poradia..

 

Ak potrebujte kvalitný servis klimatizácie v Bratislave a okolí, kontaktujte nás, radi Vám pomôžeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *