Mnoho ľudí si myslí, že klimatizácia je len pre letné mesiace, ale klimatizácie majú reverzný cyklus alebo tepelné čerpadlo. Toto zariadenie ponúka mimoriadnu všestrannosť, pretože systém môže byť podľa potreby prepínaný medzi režimom chladenia a vykurovania, čím sa udržiava pracovisko na pohodlnej teplote počas celého roka. Udržiavanie pohodlnej pracovnej teploty bolo preukázané, že zlepšuje zdravie, bezpečnosť a produktivitu zamestnancov.

Ako fungujú tepelné čerpadlá?
Reverzná klimatizácia funguje tak, že teplý vzduch prechádza cez chladivo, aby ho ochladil a znížil teplotu miestnosti v teplejších mesiacoch roka. Pri zimnom vykurovaní chladiaci prostriedok absorbuje teplo zvonka (aj v chladných dňoch), aby zohrieval vzduch do miestnosti, aby zvýšil vnútornú teplotu.
Okrem vykurovania môžu tieto systémy tiež odvlhčovať vzduch a predstavujú ideálny spôsob odstránenia vzdušných húb a roztočov z pracoviska, vytvárania hygienickejšieho prostredia a znižovania možnosti prenosu vzdušných chorôb z človeka na človeka.

Káblová alebo rozdelená klimatizácia?
Bez ohľadu na to, či je pre váš pracovný priestor vhodnejší alebo rozdelený systém, oba typy klimatizačných jednotiek sú k dispozícii s funkciami reverzného cyklu alebo tepelného čerpadla –
Klimatizovaná klimatizácia používa jednu vonkajšiu jednotku na čerpanie chladného alebo teplého vzduchu do viacerých miestností prostredníctvom skrytých otvorov. Keďže počas celého roka môžete používať rovnaké kanály na vykurovanie a chladenie, klimatizácia s reverzným cyklom šetrí priestor vo vašich stenách a na streche v porovnaní s inštaláciou samostatného systému s plynovým vykurovaním.
Pevné rozdelené systémy sú lacnejšie na inštaláciu, pretože nepoužívajú kanály a sú pripojené k vonkajším jednotkám (alebo k jedinej vonkajšej jednotke v rozdeľovacom systéme s viacerými hlavami). Niektoré systémy môžu byť nastavené tak, aby poskytovali vykurovanie a chladenie v rôznych zónach súčasne

Koľko ušetria?
Použitie rovnakého systému na vykurovanie a chladenie je praktické a finančné. Zatiaľ čo reverzné cyklické systémy môžu stáť viac ako štandardná klimatizácia, používajú o 72 percent menej elektrickej energie ako prenosné ohrievače, na ktoré sa mnoho ľudí spolieha v zime. Okrem toho sa ušetria tým, že sa nebude musieť nakupovať, inštalovať a obsluhovať samostatné systémy. Pravidelná údržba vám umožní vyťažiť čo najviac z klimatizácie.

Informácie o našej ponuke prenosných klimatizačných jednotiek s tepelnými čerpadlami alebo ohľadom otázky týkajúcej sa inštalácie stacionárnych klimatizačných jednotiek nám poskytnite náš tím predaja – +421 915 723 124- alebo vyplňte náš formulár na webových stránkach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *