Vaša klimatizácia nedosahuje výkon, takže zavoláte technika, ktorý vyjde a zistí, aký je problém. Namiesto jednoduchej opravy, ktorú ste očakávali, hovoria, že nemáte inú možnosť, ako vymeniť jednotku.

Aj keď to môže byť dobrá voľba, pravdou je, že nič nie je opravené. Hoci niekedy to nie je najlepšia voľba ekonomicky, takže trávite viac výdavkov na opravy než nahradenie, vždy existuje alternatívne riešenie. Preto je také dôležité pracovať so spoločnosťou ako kliamachlad.sk, ktorá vám poskytne možnosti. Pri rôznych otázkach môžeme nájsť aspoň dočasné riešenie, kým sa nerozhodnete, či a kedy ste pripravení na nahradenie.

Mali by ste vymeniť klimatizačnú jednotku, ak by došlo k úniku chladiva?

Netesnosti chladiva sú najčastejším dôvodom, ktorý dnes nahrádzame. Zatiaľ čo zariadenie nie je potrebné vymeniť kvôli samotnej netesnosti, problém spočíva v chladivom používanom systémom. Freón, tiež známy ako R-22, bol používaný ako chladivo už celé desaťročia, ale keďže nie je šetrný k životnému prostrediu, je vyradený a nahradený novým chladiacim prostriedkom Puron alebo 410A. Všetky nové jednotky vyrobené od začiatku roka 2000 používajú toto nové chladivo a v roku 2020 bude R22 úplne zakázaný, čo má vysokú cenu.

Ak máte únik chladiva, ktorý nemôžete nájsť a opraviť, budete musieť ponechať peniaze na drahé, zastarané chladivo, aby vaša AC fungovala správne. V tomto prípade je rozumnejšie dostať novú jednotku s novým chladiacim prostriedkom spolu s dobrým plánom záruky a údržby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *