Trpíte alergiami? Spájate svoje boje s vonkajšími príčinami? Ak áno, mohli by ste byť násť skutočného vinníka. Vnútorné alergény, konkrétne prachové roztoče, sú pravdepodobne chybou kvôli zlej kvalite vnútorného ovzdušia vo vašom dome, čo spôsobuje nepríjemné príznaky, ako sú napríklad nádcha, svrbivé oči a dokonca problémy s dýchaním, ako je bronchitída a astma. Takže ak zostávate vo vnútri, keď je peľ a plesne vysoké, môžete skutočne zhoršovať svoje problémy.

Hlavnými zdrojmi vnútorných alergénov sú:

domáce zvieratá

Koberec od steny k stene

čalúnený nábytok

hračky

lôžkoviny

Vnútorné rastliny

Matrace, ktoré nie sú pokryté alergiami

Vankúše a posteľné prádlo, ktoré nemôžete umývať v horúcej vode

najnáročnejšie miesta na pobyt so sezónnymi alergiami

 

Na čistenie vnútorného vzduchu používajte čističe vzduchu

Tak ako by ste mali ísť zbaviť prachových roztočov a odfiltrovať peľ, prach a iné nebezpečné baktérie, ktoré napadajú váš obytný priestor? Vysokoúčinné filtre pre celú domácnosť odstraňujú peľ a iné škodlivé častice z vnútorného vzduchu a čističky vzduchu v celoplošnom prostredí môžu pomôcť vyčistiť vzduch. Ak chcete znížiť alebo odstrániť problémy s roztočmi, budete potrebovať iný plán útoku. Prachové roztoče vo všeobecnosti prekvitajú v teplej vlhkej atmosfére a robia pre nich letné mesiace. Centrálne klimatizačné jednotky chladia a odvlhčujú dom a pomôžu riešiť prachové roztoče. Počas letných mesiacov dochádza aj vtedy, keď klimatizácia prebieha v domácnostiach, takže správne fungujúci centrálny klimatizačný systém zníži vplyv prachových roztočov. Keď však majitelia domov prestávajú používať svoje klimatizačné zariadenia na začiatku jesene, relatívna vlhkosť sa všeobecne zvyšuje, čo vytvára pozitívny rozmnožovací priestor pre prachové roztoče. Prachové roztoče sú tiež rozrušené a fúkané po celom vašom dome, keď prvýkrát zapnete pec, aby ste vykurovali svoj dom na jeseň.

Zlepšenie kvality domáceho vzduchu v domácnosti nie je tak náročné, ako by to mohlo znieť. Servisní experti majú niekoľko možností boja proti znečisteniu spôsobenému alergiami v domácnosti.

Celý domáci odvlhčovač bude regulovať vlhkosť v celom dome a udržiavať vás v preferovanom rozsahu EPA od 30 do 50 percent. Nemôžete sa zbaviť všetkých prachových roztočov vo svojom dome, ale môžete ich významne znížiť, bez ohľadu na to, či sú na matraci alebo koberci, alebo že ich prinášajú zvieratá. Najlepšie je, že toto riešenie nevyžaduje použitie akýchkoľvek chemikálií – je to všetko prirodzené. Centrálny zvlhčovač pre celú domácnosť pracuje na dosiahnutí vlhkosti v rámci jedného percenta požadovanej úrovne v celom dome, čo vytvára zdravší životný priestor tým, že znižuje suché dutiny, svrbenie pokožky a boľavé hrdlá a súčasne udržuje povrchy dreva praskaním alebo deformáciou. Môže dokonca znížiť prípady vírusov a infekcií dýchacích ciest. Celé domáce odvlhčovače zabraňujú nadmernej vlhkosti, redukujú roztoče a plesne a chránia drevo pred poškodením. Ďalšou výhodou je, že sú menej rušivé a ľahšie sa používajú ako výrobky s jednou miestnosťou.

Pokiaľ ide o odvlhčovanie vzduchu, je tiež dôležité vedieť, čo nebude fungovať. Ak zvyšujete obsah vlhkosti vo vzduchu v ktoromkoľvek danom uzavretom priestore nad 40 percent, pozývame problémy, pretože plesne, huby, baktérie a iné mikroorganizmy majú tendenciu k vyššej vlhkosti. Takže keď premýšľate o vlhkosti vo vašom vnútornom priestore, dávajte pozor, aby ste to urobili správne, aby ste sa vyhli viac škodám než dobrému.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *