Moderní obyvatelia Bratislavy trávia väčšinu svojho života v uzavretých priestoroch, ale nepriaznivé poveternostné alebo klimatické podmienky to môžu urobiť neznesiteľným. Nastavenie optimálnej teploty v dome si vyžaduje chladenie v horúčave a kúrenie v mrazoch – s tým si pomôže multisplitová klimatizácia – moderný klimatický systém pozostávajúci z výkonnej vonkajšej jednotky a niekoľkých vnútorných jednotiek.


Výhody multi-split klimatizácie sú skutočne početné.

• Kompaktnosť. Systém so všetkými blokmi, drôtmi a ďalšími prvkami nezaberie veľa miesta. Vonkajšia jednotka je namontovaná mimo miestnosti a vnútorná je umiestnená pod stropom alebo na stene, má malé rozmery, takže je takmer neviditeľná.


• Energetická účinnosť. Zariadenia multi-splitového systému šetria spotrebu energie. O to sa stará invertorový systém, ktorý upravuje záťaž v závislosti od pracovných jednotiek.
• Nízka hladina hluku. Hlavný zvuk vychádza iba z externej jednotky a vnútorné prvky fungujú takmer bez šumu. Zabezpečíte si tak pokojný spánok a kvalitný odpočinok v tichu.
• Všestrannosť. V každej miestnosti je možné umiestniť rôzne typy jednotiek: stropné, nástenné, kazetové atď. Každá izba tak bude mať individuálnu klímu, ktorá sa nastavuje pomocou diaľkového ovládača.
• Jednoduchá údržba. V prípade opravy bude master pracovať iba s externou jednotkou. Moderné modely vnútorných prvkov majú samodiagnostické a samočistiace funkcie bez potreby údržby.


Multi-split zariadenia sú schopné upraviť veľké miestnosti. Jedna jednotka dokáže ochladiť alebo ohriať až 300 m2. Medzi doplnkové funkcie patrí diaľkové ovládanie zo smartfónu alebo tabletu, ovládanie žalúzií. A ionizačné funkcie a rôzne úrovne filtrácie odstraňujú baktérie, prach a cudzie pachy zo vzduchu. Tieto zariadenia sú tiež vybavené plazmovým a antialergickým čistiacim systémom.


Väčšina modelov má elegantný vzhľad, takže budú vyzerať harmonicky s akýmkoľvek štýlom interiéru. Vonkajší blok je úhľadný, takže nepoškodí vonkajšiu fasádu. Stenový systém s 2-3 blokmi je najvhodnejší pre súkromný dom strednej plochy. Príkladom takejto jednotky je Toshiba Suzumi Plus – Multisplit 3×3,5kW/7,5kW, ktorá sa vyznačuje elegantným dizajnom a vysokou účinnosťou pri nízkej spotrebe energie. Jediným stlačením tlačidla dokáže klimatizácia vykurovať a ochladiť dom a vytvoriť tak príjemnú atmosféru.
Je vybavený inovatívnym kompresorom. ktorý spotrebuje menej energie pri zachovaní prevádzkovej účinnosti a životnosti. Má prachový, plazmový a IAQ filter, ktorý zachytí až 99 % malých častíc, čím eliminuje nepríjemné pachy a baktérie. Táto klimatizácia je tiež schopná samočistenia a diagnostiky porúch, ako aj reštartu v prípade problémov s napájaním, aby sa uľahčila údržba. Systém má režimy turbo a eco a režim ticha vám umožní po náročnom dni naplno relaxovať.


Pri výbere klimatizácie pre váš domov teda zvážte plochu miestnosti, maximálny výkon a požadovaný počet jednotiek. Neváhajte a nainštalujte si zariadenie a vytvorte si svoj domáci raj!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *