Aký zdravý je váš domov?

Zdravie a pohoda sú v čoraz aktuálnejšími témami – hoci sa veľa hovorí o strave a cvičení, často sa prehliada jeden aspekt: ​​zdravie nášho domáceho prostredia. Ak sa domnievate, že trávime až 90% nášho života v interiéri, dáva zmysel, že by sme mali venovať pozornosť faktorom, ktoré prispievajú k zdravému domovu – a jedným z najdôležitejších je vzduch, ktorý dýchame.

Pochopenie problému znečistenia ovzdušia v interiéri

Prečo je teda vzduch v domácnosti často znečistený? Hlavne preto, že tu môžu byť neviditeľné znečisťujúce látky, ktoré môžetevy a vaša rodina mohli inhalovať. Môžu spôsobiť najrôznejšie zdravotné problémy, od bolesti hlavy a únavy až po ťažšie stavy, ako je astma, alebo dokonca zlyhanie obličiek. Skutočne musíte dávať pozor na kvalitu vzduchu vo vašej domácnosti.

Ošemetná vec týkajúca sa kvality vzduchu v interiéri  je, že neexistuje jednoduchý spôsob, ako ju udržať zdravú. Každý domov je iný a látky znečisťujúce ovzdušie v každej z nich sú rozmanité. Na najnebezpečnejšom konci stupnice sú znečisťujúce látky ovzdušia, ako je azbest a formaldehyd, ktoré by mali odstrániť profesionáli. Existuje však aj veľa „každodenných“ znečisťujúcich látok, ktoré môžu mať vplyv, ako napríklad tabak, pleseň,  baktérie, roztoče, domová farba, výpary z kobercov, čistiace prostriedky a dezinfekčné prostriedky. Ku kvalite nášho vnútorného ovzdušia môžu prispieť aj domáce spotrebiče – veci ako kachle, ohrievače a krby, ktoré emitujú oxid uhoľnatý a oxid dusičitý bez toho, aby sme si to uvedomovali.

Čo teda môžete urobiť pre zlepšenie kvality vzduchu vášho domu?

Bez ohľadu na to, v ktorom dome bývate, môžete urobiť niekoľko jednoduchých krokov na minimalizáciu znečistenia, vrátane:

– Obmedzenie bytového textilu, ako sú koberce, záclony a koberčeky (jedná sa o pasce na prach a baktérie!).

– Udržiavajte svoj dom v čo najväčšej miere bez prachu a pravidelne vysávajte.

– Obmedzenie horenia sviečok.

– Pri varení sa uistite, že používate odsávacie ventilátory.

– Nikdy nefajčiť vo vnútri.

– Používanie čistiacich prostriedkov s nízkym obsahom prchavých organických zlúčenín

Druhým krokom k zdravému je zvýšenie vetrania, aby sa zabezpečilo, že budete mať dostatok čerstvého a čistého vzduchu. Aj keď niekedy je to také jednoduché ako otváranie okna, nie je to vždy možné (najmä ak žijete v oblasti s externými znečisťujúcimi látkami, ako je napríklad doprava). výfuk z okolitých ciest). V týchto prípadoch môžete použiť zvlhčovač alebo odvlhčovač alebo nainštalovať čistič vzduchu, alebo kvalitnú klimatizáciu s filtrom na čistenie vzduchu.

Najmodernejšie riešenia na čistenie vzduchu

Našťastie majú klimatizácie Daikin niektoré inovatívne a intuitívne funkcie, ktoré sa špecificky zameriavajú na znečisťujúce látky v interiéri. Tieto jednotky môžu obsahovať funkcie, ktoré rozkladajú baktérie a plesne a odstraňujú z vášho vnútorného vzduchu oxid uhoľnatý, formaldehyd a ďalšie alergény.

Niektoré z novších modelov Daikin, ktoré prichádzajú s pokročilou technológiou čistenia vzduchu deaktivuje baktérie.

Ak je astma alebo alergia problémom pre vás alebo niekoho z vašej rodiny, mali by ste zvážiť multi split systém Daikin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *