Ako vyberať klimatizáciu do bytu? Poradíme vám 1. časť

Ako vyberať klimatizáciu do bytu? Poradíme vám 1. časť. Montáž klimatizácie do bytu je krok, ktorý je potrebné si vopred dôkladne premyslieť. Nákup a montáž klimatizácie je pomerne nákladná záležitosť a oprava pokazenej klimatizácie z dôvodu nízkej kvality alebo v dôsledku nedodržania montážneho postupu môže Vašu investíciu výrazne predražiť.

Klimatizácia totiž nie je klasický domáci spotrebič. Kvalitná montáž, tu zohráva veľmi dôležitú úlohu, mala by ju zrealizovať skúsená firma certifikovaná slovenským chladiarenským zväzom. Samozrejme, dôležitá je aj samotná klimatizácia. Mala by byť od výrobcu u ktorého nie sú pochybnosti o kvalite jeho výrobkov.

Našim prvým odporučením je: Nepokúšajte sa zháňať lacnú klimatizáciu pochybnej kvality z ešte pochybnejších zdrojov. S podobnými klimatizáciami už máme  svoje skúsenosti a môžete nám veriť, tá úspora na cene za to nestojí.

Odporučenie číslo dva: V žiadnom prípade sa nepokúšajte namontovať klimatizáciu sami. “Veď na tom predsa nie je nič také čo by som nezvládol”. Montáž klimatizácie nie je taká jednoduchá záležitosť ako sa môže zdať na prvý pohľad. Neodborná montáž alebo nedodržanie montážneho postupu má za následok v tom lepšom prípade nižšiu účinnosť a životnosť klimatizácie. V tom horšom prípade môže prísť na klimatizácii k vzniku závažnej a teda drahej poruchy.

Tak ako na to?

Spravte si prehľad o ponuke klimatizácií na trhu od rôznych výrobcov. Zamerajte sa na značky ktoré majú u nás svoje zastúpenie alebo aspoň majú poblíž partnera, ktorý pre nich zabezpečuje servis. Vytipujte si  spoľahlivú odbornú firmu ktorá má skúsenosti s montážou a ideálne je ak poskytujú aj servis a opravy klimatizácií. V takom prípade budete mať istotu, že sa máte na koho obrátiť, ak by sa na klimatizácii vyskytla nejaká porucha. Najlepšie spravíte ak oslovíte niekoľko firiem,  ktoré prejdú vašim základným výberom pár mesiacov pred obdobím letných horúčav. V tomto čase Vám budú môcť zamestnanci firiem venovať viac času ohľadom poradenstva s výberom vhodnej klimatizácie pre váš byt a Vy budete mať dostatok času na konečné rozhodnutie ako ohľadom konečného výberu firmy  ktorú nakoniec montážou poveríte, tak aj ohľadom značky a typu klimatizácie.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *