Kto by netúžil po pohodlí. Klimatizácie prinášajú cenovo dostupné riešenie, ako získať vytúžené pohodlie aj počas horúcich dní. Ideálnym riešením je split klimatizácia.

Čo je split klimatizácia

Split klimatizácia sa skladá z vonkajšej jednotky a vnútornej jednotky. Vonkajšiu jednotku je možné inštalovať na vonkajšiu stenu. Toto zariadenie sa skladá z kompresora, kondenzačnej špirály a expanznej špirály, ktorá sa tiež nazýva kapilárna trubica. Vnútorná jednotka sa vyznačuje chladiacou špirálou, ventilátorom a vzduchovým filtrom.

Aký je rozdiel medzi split klimatizáciou a inými klimatizačnými riešeniami

Inštalovanie split klimatizácie je jednoduché, pretože nevyžaduje žiadne vetracie potrubia. Vnútorné a vonkajšie jednotky sú prepojené elektrickými vodičmi a spínacími trubicami. Je to ekonomické a aj ekologické riešenie. Tradičné potrubia zvyšovali energetickú náročnosť a pri vedení potrubím dochádzalo k únikom.

Benefity split klimatizácie

Tichá prevádzka

Moderné split klimatizácie sú skutočne veľmi tiché. Najhlučnejšou časťou klimatizácie je kompresor a ventilátor, ktorý chladí kondenzátor. Split klimatizácia má kompresor a ventilátor kondenzátora umiestnené mimo chladenej miestnosti, takže sú odstránené hlavné zdroje hluku. V miestnosti je úroveň hluku na podobná úrovni padajúceho lístia alebo prúdeniu vzduchu v prírode.

Multi split riešenia

Ďalšou výhodou split klimatizácie je, že je možné zvoliť systém, ktorý umožňuje chladiť niekoľko miestností. K vonkajšej jednotke je možné umiestniť podľa typu až päť vnútorných jednotiek.  . To uľahčuje chladenie viacerých miestností alebo udržiavanie vysokej teploty okolia pomocou dvoch vnútorných chladiacich jednotiek.

Split klimatizácia je ekonomická

Prevádzka split klimatizácie je lacnejšie ako iné typy klimatizácii. Nové split klimatizácie sú energeticky nenáročné. Ak je klimatizácia navrhnutá správne a ak je pravidelne vykonávaný servis, vydrží efektívne ochladzovať váš domov až 10 rokov.

Kde kúpiť split klimatizáciu

Kúpiť split klimatizáciu odporúčame u autorizovaných predajcov. Kúpiť klimatizáciu nie je úplne jednoduché. Treba si vybrať správnu veľkosť klimatizácie s ohľadom na viacero faktorov. Vyberte si klimatizáciu u tých, čo majú dlhoročné skúsenosti nielen s predajom, ale samotnou montážou a následnou starostlivosťou o prevádzku klimatizácie.

Aké sú komponenty split klimatizácie

Split klimatizácia skladá z dvoch hlavných častí: vonkajšej jednotky a vnútornej jednotky. Vonkajšia časť je umiestnená na alebo v blízkosti steny mimo ochladzovanej izby. Skladá sa z kompresora, kondenzačnej špirály a expanznej špirály alebo z kapiláry. Vnútorná časť má pekná dizajn a obsahuje chladiacu špirálu, ventilátor a vzduchový filter.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *