Klimatizačné zariadenia sú zodpovedné za vysoké účty za elektrinu nielen počas leta, ale aj počas zimy. Existuje však niekoľko praktických tipov, ktoré môžete urobiť, aby ste znížili naše účty. Tie obsahujú:

1. Údržba

Údržba vášho systému – Vďaka správnej údržbe vaše klimatizačné a vykurovacie zariadenia budú fungovať ekonomickejšie a budú spoľahlivejšie v nasledujúcich rokoch.

S niekoľkými jednoduchými a rutinnými postupmi môžete zariadenie udržať na špičkovej úrovni a dosiahnuť maximálny komfort. Pre viac informácií o vlastnej údržbe vášho centrálneho klimatizačného zariadenia kontaktujte prosím jedného z našich špecialistov.

2. Naladenie

Ak chcete, aby vaša klimatizácia a vykurovacie teleso pracovali naplno, mali by ste príležitostne potrebovať vyladenie. Ak sa rozhodnete preskočiť pravidelnú údržbu, zistíte, že ste zaplatili za veľkú opravu. Ak preskočíte svoju pravidelnú údržbu, bude servis stáť oveľa viac.

Pre maximálny výkon a dlhú životnosť potrebujete profesionálnu údržbu klimatizácie na jar a na jeseň. Pre viac informácií o profesionálnej údržbe vášho centrálneho klimatizačného zariadenia a ohrievača sa prosím obráťte na jedného z našich špecialistov.

3. Kúpa kvalitnej klimatizácie

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri nákupe jednotky, je efektívnosť. Čím vyššia je účinnosť jednotky, tým viac vás bude stáť na začiatku, ale investícia do systému s vyššou účinnosťou vráti vašu investíciu viackrát za úsporu nákladov v priebehu životnosti zariadenia.

Účinnosť klimatizačného zariadenia je hodnotená v SEER alebo v sezónnom hodnotení energetickej účinnosti. Hodnotenie SEER vám povie, koľko chladenia sa dostanete späť za jednotku elektrickej energie, takže čím vyššie číslo, tým viac dostanete za svoje peniaze.

4. Programovateľný termostat

Mali by ste zvážiť investovanie do programovateľného termostatu, najmä ak je vaša kancelária prázdna na časť dňa. To vám umožní nastaviť jednotku na efektívnejšiu teplotu, keď ste preč a potom ju nechajte späť na pohodlnú úroveň tridsať minút predtým, než prídete domov.

Niektorí ľudia tiež radi nastavujú inú teplotu, keď spia, potom hodiny bdelosti. Väčšina termostatov môže byť nastavená na konkrétny deň v týždni, takže môžete obísť svoj program alebo ho zmeniť v dňoch, keď nie ste v kancelárii, napríklad víkendy.

5. Utesnite potrubia

Mali ste niekedy skontrolovať, či potrebujete nejaké opravy alebo či potrebujete vymeniť?

Ak sú niektoré kancelárie vo vašej budove príliš horúce alebo príliš studené, ak sa izolácia odlupuje, alebo ak dôjde k nahromadeniu kontaminantov vnútri, zvážte, či vaše kanály sú vyhodnotené, aby zistili, či potrebujú nahradiť.

Tiež vráťte mriežky a grily do každej kancelárie, aby ste zistili, či sú správne dimenzované a správne pracujú.

6. Zvážte zónovanie vašich vzduchových a vykurovacích jednotiek

Mnoho ľudí môže ušetriť energiu z nákladov na vykurovanie a chladenie pomocou zónového systému.

Zónové systémy môžu byť rovnako jednoduché ako dva vykurovacie a chladiace systémy, jeden pre dve rôzne časti budovy, napríklad jeden pre prízemie a jeden pre prvé poschodie, alebo môžu byť o niečo zložitejšie s využitím usmerňovačov a samostatných termostatov, aby ste mohli vyhrievať a ochladiť len oblasti, ktoré potrebujete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *