Špinavé filtre vytvárajú krátkodobé a dlhodobé problémy s klimatizáciou.

Výmena filtra pre vaše klimatizačné zariadenie je ako správne udržiavanie vášho auta. Ak pravidelne zmeníte filter, váš systém bude fungovať dlhšie. Filter má na váš systém veľa rôznych efektov, o ktorých väčšina ľudí nevie. Mnohokrát vás zabráni v tom, aby ste museli vyzdvihnúť drahé opravy.

Keď nevymeníte filter v odporúčanom čase, prach a ostatné častice vzduchu začnú prenikať cez filter a začnú upchať vaše klimatizačné zariadenie. To spôsobuje, že je ťažšie, aby systém ochladil vzduch, ktorý pracuje s vašou jednotkou tvrdšie, zvyšuje opotrebovanie vnútornej a vonkajšej jednotky a môže spôsobiť ďalšie opotrebenie, ktoré sa nevyskytuje za normálnych prevádzkových podmienok. Čím dlhšie a častejšie to robíte v klimatizačnom systéme, tým kratší je životnosť vášho systému. Jedná sa o jednu z najväčších a najdlhších investícií vo vašej domácnosti. Nevytvárajte nutnosť včasného nahradenia systému.

Odporúčaný čas na zmenu filtra je spravidla jeden mesiac, ale môže sa líšiť v závislosti od typu filtra. Zmena filmu včas umožňuje, aby váš systém bežal s vyššou účinnosťou, používal menej elektrickej energie a mal dlhšie.

Ak už máte problémy týkajúce sa filtrov alebo iných príčin, navštívte našu domovskú stránku a sekcii kontakty nájdete aj formulár, prostredníctvom ktorého nás môže kontaktovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *