Najlepší čas na servis klimatizácie je na jar. O chvíľu sú tu teplé dni, kedy budete klimatizáciu skutočne potrebovať.

Ak by sa počas horúcich dní vaša klimatizácia pokazila, znížil by sa váš komfort. Počas sezóny môže trvať oprava dlhší čas. Preto je dobré skontrolovať klimatizáciu práve pred sezónou.

Čo by mal zahŕňať jarný servis klimatizácie?

Je potrebné skontrolovať vzduchové filtre. Ak sú vzduchové filtre silne znečistené, môžu obmedzovať prúdenie vzduchu do systému a do domácnosti. Toto nielenže zníži schopnosť systému ochladzovať domácnosť, ale môže tiež namáhať klimatizáciu a spôsobiť ďalšie problémy.

Netreba zabudnúť ani na cievky výparníka a kondenzátora sú zodpovedné za prenos tepla, takže sú vystavené vonkajšiemu vzduchu, ktorý vstupuje do domu. Tento vzduch môže obsahovať malé kúsky prachu a nečistôt, ktoré sa hromadia na cievkach a pôsobia ako vrstva izolácie. Servisný technik ich vyčistí a zabezpečí ich správne fungovanie.

Kontrola mechanických komponentov. Aby sa zabezpečila bezpečná a konzistentná prevádzka musí byť v poriadku mechanické a aj elektrické časti klimatizácie. Napríklad – ak by došlo k poruche stýkača, klimatizácia sa nespustí. Jarný servis klimatizácie pomôže včas odhaliť prípadne chyby a zásadne napomôcť bezproblémovej prevádzke.

Chladivo klimatizácie preteká cievkami systému, zachytáva teplo a prenáša ho von. Ak je hladina chladiva nízka, vaša klimatizácia stratí schopnosť ochladiť domácnosť. Ak je chladiva málo, je to zvyčajne kvôli jeho úniku, takže servis klimatizácie pomôže odhaliť prípadný únik chladiva.

Klimachlad.sk ponúka servis klimatizácie v Bratislave, Senci, Dunajskej Strede a okolí. Kontaktujte servis klimatizácie: +421 915 723 124 klimachlad@klimachlad.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *