Optimálna mikroklíma v dome je jednou z podmienok zdravia a pohodlia obyvateľov. Doma by si mal človek oddýchnuť a zotaviť sa a netrpieť zimou či horúčavou. Bežná klimatizácia si poradí s udržiavaním teploty a vlhkosti vzduchu v priestoroch, no ak je v dome viacero miestností, najlepším riešením je inštalácia multisplit systému.

Vlastnosti multisplit klimatizácie

Hlavným rozdielom takéhoto systému je prítomnosť jedného vonkajšieho prvku a niekoľkých vnútorných prvkov, ktoré zabezpečia individuálnu mikroklímu v každej miestnosti. Moderné modely sú vybavené funkciami vykurovania, chladenia, ako aj udržiavania danej úrovne vlhkosti. Systém je možné ovládať pomocou jediného diaľkového ovládača a niektoré modely umožňujú vykonať potrebné nastavenia na diaľku.

Vonkajší prvok je namontovaný na ulici alebo v samostatnej miestnosti (v sklade). Je sám, takže fasádu domu nepokazí. Vnútorné jednotky sú usporiadané v izbách.

Typy vnútorných jednotiek

Do systému multisplit je možné pripojiť niekoľko rovnakých klimatizácií alebo rôzne v závislosti od typu miestnosti. Medzi hlavné typy patria:

kazetové – zvyčajne sa inštaluje pod strop a prúdenie vzduchu je distribuované vo všetkých smeroch: je to dobrá voľba pre veľkú miestnosť;

nástenné – montované na stenu v hornej časti, vzduch je privádzaný jedným smerom dole, sú vhodné do spálne alebo malej pracovne;

podlahové – menej populárna verzia klimatizácie, ale často sa nachádza v obývacích izbách, je inštalovaná pod oknom na podlahe.

Samostatným typom je kanálový systém. Jeho hlavnou výhodou je nenápadnosť, keďže sa inštaluje do podhľadu. Takáto klimatizácia poskytuje ideálnu teplotu vo veľkých priestoroch a navyše slúži ako vetranie. Hlavnou podmienkou je, že strop by mal byť 3 m alebo vyšší.

Výhody multisplit klimatizácie

Systém multisplit je výborným riešením pre dom, pretože má množstvo výhod.

  • Dobrá hodnota. Jedna vonkajšia jednotka a niekoľko vnútorných sú ziskovejšie ako inštalácia samostatnej vonkajšej jednotky pre každú klimatizáciu.
  • Tichá prevádzka. Moderné modely fungujú takmer ticho a hlasná vonkajšia jednotka je umiestnená na ulici alebo v samostatnej miestnosti, takže spánok v takomto prostredí bude čo najpohodlnejší.
  • Energetická účinnosť. Multisplit systém je vybavený energeticky účinnými motormi, ktoré umožňujú znížiť náklady na elektrickú energiu. Po dosiahnutí požadovanej teploty v miestnosti spomalia a udržia len nastavené parametre vzduchu.

Multifunkčnosť a bezpečnosť. Diaľkové ovládanie, samočistenie, automatický reset nastavení a varovanie pred poškodením – to všetko zvýši komfort používania klimatizácie a široký rozsah teplôt a rôznych režimov vlhkosti vám umožní vytvoriť si doma ideálne počasie.

Nainštalujte si multisplit systém a užite si pobyt v dome bez ohľadu na ročné obdobie a počasie za oknom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *