Výhody invertorovej technológie:

• Rýchlejšie ochladzovanie, rýchlejšie zahrievanie: inventorová klimatizácia je veľmi výkonná. Vykuruje alebo ochladzuje miestnosť za polovicu času, ktorý potrebuje model s konštantnou rýchlosťou.

• Konštantná teplota v miestnosti pre vaše blaho: Rýchlosť kompresora, a tým aj výstup, sa neustále prispôsobuje presne teplote miestnosti, takže teplota zostáva konštantná.

Ako funguje multisplit klimatizácia

Multisplit klimatizácia zvyčajne pracujú s uzavretým chladiacim okruhom, v ktorom je chladivo. Jednotlivé komponenty sú navzájom spojené potrubím. Pomocou kompresora, ktorý je umiestnený vo vonkajšej jednotke, je pripojené plynné chladivo. V klimatizačných systémoch s viacnásobnými meničmi sú kompresor a kondenzátor umiestnené v jednej jednotke. Pretože vonkajšia jednotka je vonku, horúci chladiaci plyn v kondenzátore sa môže chladiť vonkajším vzduchom. Aby tento proces fungoval rýchlejšie a lepšie, je vždy nainštalovaný ventilátor. Kvapalné vysokotlakové chladivo sa vedie do iného výmenníka tepla, do výparníka (vnútorná jednotka). Ventil s dýzou na vstupe do výparníka slúži ako redukčný ventil a vstrekuje chladivo do vnútornej jednotky. S ventilátorom vedie teplý vzduch z miestnosti cez rebrá výmenníka tepla vo vnútornej jednotke. V dôsledku nízkeho tlaku vo výparníku a pridaného tepla sa chladivo opäť stáva plynným. Pohlcuje okolité teplo. Ako plynné chladivo je vtiahnuté a stlačené kompresorom. Proces potom začne znova.

Vďaka rôznym verziám interiérových jednotiek s viacerými jednotkami máte flexibilné možnosti na klimatizáciu pre rôzne miestnosti. Vonkajšia jednotka klimatizačného systému je pripojená k viacerým vnútorným jednotkám (duo, trio, štvor alebo 5-cestná delená jednotka). Invertorové zariadenia s viacerými vstupmi sú ideálnym riešením, ak chcete klimatizáciu využiť až v piatich miestnostiach v dome, byte alebo v kancelárskych priestoroch. Vďaka veľkému počtu rôznych vnútorných jednotiek ponúka multisplitový systém vhodnú kombináciu zariadení pre každú potrebu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *