Domáca klimatizácia: aké sú možnosti?

Domáca klimatizácia: aké sú možnosti? Či už staviate nový rodinný dom, alebo plánujete nahradiť váš súčasný klimatizačný systém, je dôležité vedieť, aké sú dostupné možnosti v oblasti klimatizácií.

Udržiavanie pohodlia a komfortu domova je dôležité a na dosiahnutie tohto cieľa je dobré okrem iného mať nainštalovaný kvalitný klimatizačný systém. Dobrou správou je, že v súčasnosti sú k dispozícii moderné klimatizačné riešenia, z ktorých si môžete vybrať to, ktoré najlepšie zodpovedá vašim predstavám. Ak potrebujete poradiť s výberom, s dôverou sa môžete obrátiť na nás, radi vám poradíme. klimachlad.sk

Centrálny chladiaci systém

Centrálny chladiaci systém patrí k menej bežným  typom systémov, ktoré sa v súčasnosti používajú domácnostiach. Ide o väčší typ systému, ktorý je určený na chladenie domu s priemernou veľkosťou a väčšie domy môžu vyžadovať inštaláciu dvoch alebo dokonca troch jednotiek. Chladný vzduch je rozvádzaný potrubím, ktoré je uložené v podhľadoch alebo v stenách. Chladený vzduch z jednotky je takto rozvádzaný do každej miestnosti v domácnosti a riadený je hlavným termostatom. Tieto riešenia patria medzi najdrahšie a sú náročné na inštaláciu a údržbu.

Klimatizácie Split

Klimatizácie split sú v súčasnosti najčastejšie používaným riešením chladenia v bytoch a rodinných domoch. Splitové klimatizácie zaberajú menej miesta, ich inštalácia je pomerne jednoduchá, pretože nie je nutná inštalácia potrubí na rozvod chladeného vzduchu. Splitové klimatizácie je možné montovať dodatočne, pomerne rýchlo a obvykle nie sú potrebné veľké stavebné zásahy. Klimatizácie typu split sa skladajú z obvykle z jednej vonkajšej a jednej alebo viacerých vnútorných jednotiek. Vnútorné jednotky sa montujú viditeľne na stenu a mali by ste počítať s jednou pre každú miestnosť vo vašom dome alebo byte. Každá vnútorná jednotka klimatizácie má vlastné infračervené diaľkové ovládanie, z toho dôvodu je možné mať v každej miestnosti nastavenú inú teplotu. Na základe požiadaviek vnútorných jednotiek dodáva vonkajšia jednotka klimatizácie potrebné množstvo chladiva každej jednotlivej vnútornej jednotke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *