Moderné kancelárie sú už štandardne vybavené klimatizáciou. Tá zlepšuje aj pozitívnu klímu na pracovisku. Práve teraz je vhodný čas, aby ste aj vy nainštalovali do kancelárie, alebo obchodného priestoru novú klimatizáciu.

Prinášame vám prehľad, čo by ste mali vedieť o klimatizačných zariadeniach pre kanceláriu.

Čo môžete očakávať:

Monoblok alebo split klimatizácia? Čo je vhodné pre kanceláriu?

Ktorá klimatizácia je vhodná pre kanceláriu?

Ktoré klimatizačné jednotky sa odporúčajú pre kancelárie?

Mono alebo split klimatizácia? Čo je vhodné pre kanceláriu?

Existujú dva rôzne typy klimatizačných jednotiek. Jedným z nich je monoblok. Monoblokové klimatizácie sú mimoriadne výhodné, pretože môžu byť umiestnené a používané kdekoľvek v blízkosti elektrickej zásuvky. Zariadenia pozostávajú z jedného bloku a sú zvyčajne vybavené výfukovými hadicami. Tento typ klimatizácie je pomerne lacný.

Klimatizácia pozostáva z kompresora a agregátu s chladivom. Vzduch v miestnosti je nasávaný systémom ventilátora, chladený v chladiacej jednotke a potom vyfúknutý späť do miestnosti. Keď kompresor funguje a vzduch sa ochladzuje, vytvára teplo.

Ďalším typom je split klimatizácia. Malé komerčné klimatizácie pozostávajú z dvoch komponentov, vonkajšej jednotky a vnútornej jednotky. Vo vonkajšej jednotke je kompresor s chladivom. Vonkajšia jednotka je pripojená k vnútornej jednotke, ktorá sa postará o skutočné chladenie miestnosti. Malé komerčné klimatizácie majú veľkú výhodu, že pracujú celkom ticho, pretože hlučná časť s kompresorom zostáva mimo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *